Onlıne Randevu Al

Smile Makeover İçin Bir Yaş Sınırı Var mı?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Smile Makeover'da Yaş Sınırı

Doğuştan gelen sorunlar, travma ya da yaşın ilerlemesi gibi durumlar dişlerde ve diş etlerinde problemler oluşmasına ve kişilerin arzu ettikleri görünümden uzaklaşmasına neden olabilir. Bu durum işlevsel problemlere neden olabileceği gibi özgüven sorunları da dahil olmak üzere çeşitli psikolojik sorunlar da doğurabilir.
Günümüzde yaygınlaşan smile makeover uygulamaları sayesinde tüm problemler giderilebilmekte ve kişiler arzu ettikleri gülüşe bir dizi işlem sonucunda ulaşabilmektedir.

Smile Makeover nedir

Smile Makeover Nedir? Ne İşe Yarar?

Diş ve diş etlerinde zaman içerisinde ortaya çıkan bozulmalar estetik kusurlar yaratır ve bu estetik kusurların bizi smile makeover uygulaması ile ortadan kaldırılması mümkündür.

Hastaların güzel ve doğal bir görünüme kavuşmasını sağlamayı amaçlayan smile makeover uygulamaları kapsamında eksik olan dişlerin tamamlanması, diş renginin eşitlenmesi, diş eti hastalıklarının giderilmesi ve daha pek çok işlem bulunur. Planlama ve tedavi olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilen bu uygulamalar ile diş ve diş etlerinde bulunan problemler hasta talepleri göz önünde bulundurularak düzeltilir.

Smile makeover uygulamaları ile hastaların istedikleri görünüme kavuşması sağlanırken, estetik olmayan görüntü nedeniyle oluşan özgüven kaybı ortadan kalkar ve kişi gülüşünü saklamak zorunda olmadığı için sosyal ortamlara çok daha kolay bir şekilde entegre olabilir.

Smile Makeover Uygulamaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Günümüzün gelişen sağlık teknolojileri smile makeover uygulamalarını da bir adım öteye taşımış durumda. Artırılmış gerçeklik teknoloji sayesinde artık hastaların operasyon sonrası görüntü hakkında bilgi alması mümkün. Gerçekleştirilen Augmented Reality uygulaması ile kişiler sanki bir aynanın karşısındaymış gibi dudak yapısından dişlerin boyutuna, dişlerin renginden diş etlerinin konumuna kadar her şeyi operasyon öncesinde görebilir. Böylelikle hastaların smile makeover uygulamasından sonra memnuniyetsizlik yaşama riski de ortadan kaldırılmış olur. Böylece ikinci bir operasyon gerekliliği de doğmaz.

Smile makeover uygulamalarında her ne kadar hataların yüz şekli, dişlerin ve diş etlerinin durumu gibi konular önemli olsa da, asıl önemli olan konu hastaların beklentileridir. Yaş ve cinsiyet de yine göz önünde bulundurulan diğer faktörlerdir. Hastadan hastaya değişkenlik gösterebiliyor olsa da, smile makeover kapsamında ilk gerçekleştirilen işlem diş beyazlatma olur. Ardından çürük dişlerin ve diş etlerinde meydana gelen sorunların tedavisine geçilir.

Smile makeover kapsamında sık başvurulan işlemler şunlardır:

  • Bleaching: Diş beyazlatma uygulamaları,
  • Gingivektomi: Diş eti uygulamaları,
  • İmplant ve protez ile kayıp dişlerin tedavisi,
  • Zirkonyum, porselen kaplama ve lamine kaplama uygulamaları,
  • Dişlerin asimetrik ya da çapraşık olması durumunda diş teli tedavisi.

Elbette hastaların durumuna ya da hekimlerin tavsiyesine göre bu işlemler çoğaltılabilir. Diş beyazlatma işlemi genellikle 40 dakika sürmekle birlikte diğer işlemlerin süresi uygulamanın derecesine ve dişlerin durumuna göre değişkenlik gösterir. Eğer hastalar uygulama sonrasında diş bakımına özen gösterir ve hekim tavsiyelerin uyarsa, smile makeover uygulamalarının kalıcılığı çok daha fazla olur.

Smile Makeover İçin Bir Yaş Sınırı Var mı?

Dişlerin gelişiminin tamamlandığı ve genel sağlık durumunda bu uygulamalar için bir engel bulunmadığı sürece herkes smile makeover uygulamalarına başvurabilir. Her ne kadar bireylerin diş ve çene gelişiminin tamamlandığı dönemler diş estetiği uygulamaları için ideal olarak kabul edilse de her bireyin durumu birbirinden farklı olduğundan daha genç ya da daha yaşlı kişiler de smile makeover için aday olabilir. Bu yüzden öncelikle alanında uzman ve deneyimli bir diş hekimine başvurulması, smile makeover uygulamaları için kişiye özel bir tedavi planı oluşturulması gerekir.

Smile Makeover Uygulamalarının Avantajları

Smile makeover uygulamalarının en temel avantajı kişilerin istedikleri görünüme kavuşmaları ve estetik kusurlar nedeniyle yaşanan özgüven sorunlarının ortadan kaldırılmasıdır.

Smile makeover uygulamalarının öne çıkan diğer avantajları ise şunlardır:

  • Kişilerin gülüşü çok daha estetik bir hale geldiğinden artık gülüşlerini gizlemeleri gerekmez,
  • Yapay olmayan, doğal bir görünüm oluşur,
  • Diş etleri çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşur, kanama gibi problemler ortadan kaldırılır,
  • Dişler beyazlar ve parlak bir hale gelir.

Tüm bunlara ek olarak kişilerin gülüşü yüz şekli ile uyumlu bir hale gelir. Siz de alanında uzman ve deneyimli hekimlerle çalışarak arzu ettiğiniz gülüşe kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

1Gunde Implant Dis i2

İmplant Tedavisi

koruyucu dis hekimligi vaka 2

Porselen Laminalar

Bonding Dis Tedavisi

Bonding Uygulaması

Dis Teli tedavisi

Ortodonti

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşabilmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 809 47 47

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

Her türlü soru ve randevu için...

Sarıyer/İstanbul

Vadikoru, No:10/A İç Kapı No:100

İletişime Geç


Scroll to Top

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.