Onlıne Randevu Al

Hollywood Smile: Gülüş Estetiği, Gülüş Tasarımı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hollywood Smile: Gülüş Estetiği, Gülüş Tasarımı
Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 4.5]

Hollywood Smile
(Gülüş Estetiği)

Estetik tedavilerde asıl amaç kişilere doğal ve estetik bir görünüş kazandırmak olmalıdır. Gülüş tasarımı tamamen kişiye özel bir tedavidir.

Gülüş tasarımı, diş hekimliği, estetik ve sanatın birlikte uygulanarak, yüze özel ve ideal bir gülüşü sağlayabilmektir.

hollywood smile turkey

Çoğu insanın gülerken veya konuşurken ağzını gizlemesinin nedeni, gülüşlerinden memnun olmamalarıdır. Gülüş tasarımı, dişler , dudaklar, yüz yapısı, ten rengi ve karakter kişiye özeldir. Gerçek Gülüş Tasarımı bu bütünü tamamlayan ve hastaya istediği estetik görünümü ve fonksiyonu kazandırmayı amaçlayan tasarım olarak ifade edilebilir. Yapılan gülüş dizaynı sonucunda, dişler (Beyaz Estetik) ve diş etlerinde (Pembe Estetik) uygun olan değişikliklerin, hangi miktarda yapılması gerektiği saptanır ve bu planlama sonucu estetik diş hekimliği uygulamalarına geçilir.

Estetik Gülüş Tasarımı
Hangi İşlemleri İçerir?

Estetik diş hekimliği kapsamında dişler, diş etleri ve onu çevreleyen dudaklar bulunmaktadır.

Diş etlerinin çok fazla görünmesine sebep olan ince dudak kontürü veya gülümseme esnasında çok aşırı kasılan üst dudak kasları dolgu gibi uygulamalarla düzeltilebilir.

Dişlerdeki renk bozuklukları, diş temizliği ve beyazlatma gibi uygulamalarla düzeltilir.

Dişlerdeki çapraşıklıklar için ortodontik tedaviler uygulanabilir.

Diş eksiklikleri implant uygulamalarıyla giderilir.

Dişlerin yüzeylerine yapılacak olan Emax Lamina veya kuronlar estetik diş hekimliğinin çalışma alanlarındandır.

Hollywood Smile
Süreci Nasıldır?

Güzellik ve Estetik kavramları söz konusu olduğunda, hem kadınlarda hem de erkeklerde ilk akla gelen ve en çok dikkat çeken terimler güzel bir gülüş ve orantılı yüz şeklidir.  

Günümüzde estetik kavramının popülerleşmesi ile birlikte insanlar yüz ve dişleriyle ilgili birçok estetik işlemlere başvurmaktadırlar.

Gülüş tasarım süreci aslında arkasında büyük bir ekibin olduğu bir süreç.
Özel tasarım bir arabanın üretim sürecinde olduğu gibi el işçiliğinin ve estetik bakış açısının oldukça önemli olduğu bu süreç yaklaşık 7-14 gün içerisinde tamamlanıyor.

Öncelikle hastanın fotoğraf çekimleri, yüz ölçümleri, kişisel beklentileri değerlendirildikten sonra kişiye en uygun, estetik ve doğal gülüş tasarımı için yola çıkılıyor. Gülüş tasarımı yaptıranlar, tedavi sonrasında mutlaka ağız hijyenine çok özen göstermeli, rutin kontrollerini ihmal etmemelilerdir.

Mükemmel Bir Gülüş Tasarımı Nasıl Sağlanabilir?

Dişlerin sıralaması düzgün olmalı ve herhangi bir çapraşıklık bulunmamalıdır. Üst kesici dişlerin belirginliği diğerlerine göre daha belirgin olmalıdır. Dişlerin yüzeyinde lekeler ve renklerinde koyulaşma bulunmamalıdır.

Dudağın seviyesi; diş etinin seviyesi ile uyumlu olup, diş etinin seviyeleri simetrik olmalıdır.

Dişlerin; yüzün biçimi ve dudağın yapısı ile uyumlu olması gerekir.

hollywood estetigi

Diş Eti Estetiği
Pembe Estetik Nedir?

Gülüş tasarımının en önemli kriterlerinden birisi diş etinin sağlıklı olması ve seviyesidir. 

Diş eti estetiği yani pembe estetik diş etlerinin sağlıklı olması ve seviyesinin gülüşe uygun olmasıyla ilgili uygulama, işlem ve tedavileri içermektedir.

Mükemmel bir gülüşe sahip olabilmek için dudaklar, çene, diş formu, diş rengi, dişlerin seviyesi, diş uzunluğu ve boyutu gibi bir çok faktörle birlikte diş etinin bir uyum içerisinde olması gerekmektedir

Gülüş Tasarımı gibi estetik tedavi süreçlerinin çoğunda pembe estetik uygulamalarına başvurulur. Yaprak diş kaplama (Lamina Veneer) ve Zirkonyum Kaplama gibi tedaviler öncesi de en estetik sonuçların elde edilebilmesi adına diş eti estetiği uygulamaları yapılabilir

faq

Sıkça Sorulan Sorular

Estetik Gülüş Tasarımı Yapılırken Hangi Kriterlere Dikkat Edilmesi Gerekir?
Hastanın ne istediği çok önemlidir. Kendisi ile yapılan görüşmelerde; hastanın kişiliği, sosyal yönü, gülümsemesinde hangi durumdan şikayetçi olduğu gibi kriterlerin konuşulması, planlanacak tedavi süreci için yol gösterici olacaktır. Bu sebeple hekim ve hasta ile yapılan görüşmeler; tedavi sürecinin memnuniyet içerisinde tamamlanması için oldukça önem arz eder.
Gülüş Tasarımı Tedavi Süreci Nasıl İlerler?
İşlem akışı kişinin tercihleri dikkate alınarak yapılmaktadır. Bu nedenle uzun bir döneme yayılabileceği gibi, daha kısa sürede tamamlanabilir. İşlemler kişinin ağız yapısı ve diş sağlığı hakkında bilgilendirilmesiyle başlar. Kişinin ağız ve diş sağlığıyla ilgili bildiği ya da farkında olmadığı noktalar hakkında bilgilendirilme yapılır. Diş dizilimi, kapanış sorunları ya da diş eti problemlerinin incelenir. İnceleme sonucunda yapılacak işlem sıralamasına karar verilir. Hangi tedavilerin uygulanacağı belirlenir.
Gülüş Tasarımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Gülüş tasarımı yaptıranlar, tedavi sonrasında mutlaka ağız hijyenine çok özen göstermeli, rutin kontrollerini ihmal etmemelilerdir.
Gülüş Tasarımında Altın Oran Nedir?
Altın oran kavramı antik yunan mimarisinde Parthenon’un dizaynında, Da Vinci insan anatomisinin klasik çizimlerinde ve de Beethoven’in 5.senfonisinde kullanıldığı bilinmektedir.Gülüş tasarımında altın oran ise özellikle gülüş dizaynı ve ön bölgede yapılan restorasyonlarda estetik sonuç elde etmek için kullanılan bir orandır.
Hangi Durumlarda ve Kimlere Uygulanıyor?
Estetik diş hekimliğinin asıl amacı kişilerin estetik beklentilerinin karşılanmasıdır. Zamanla dişlerde oluşan yıpranma ve renk değişiklikleri kişileri rahatsız eden en önemli problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında ise dişlerdeki çapraşıklık problemleri ve diş kayıpları hastaları estetik çözümler aramaya iten diğer nedenlerin başında gelmektedir.
Kişiye Özel Gülüş Mümkün Mü?
Sanat, bilim, mühendislik gibi pek çok farklı alanı içerisinde barındıran estetik diş hekimliğinin en önemli noktalarından biri ise dudak, yüz, cinsiyet, karakter, ten rengi gibi pek çok farklı kriterin hesaplanarak doğal ve estetik gülüş harmonisinin yakalanmasıdır.Yüz estetik oranları kişinin DNA’sı gibidir ,herkeste farklılık gösterir. Size özel yapılan gülüş tasarımı standart diş yapımını engeller ve kişiye kendi özelliklerine en uygun tasarıma ulaşmasını sağlar.
İşlemler Sırasında Ağrı Hissedecek Miyim?
Estetik diş hekimliği ve gülüş tasarımı işlemlerinde hastalarımız kesinlikle ağrı hissetmez.
Dişlerimde Çok Fazla Aşındırma Yapılacak mı?
Estetik diş hekimliği uygulamalarının çoğunda dişlerden aşındırma yapılmaz.Gelişen son teknolojilerle birlikte dişlerden hiç kesim yapmadan kişilere uygulayabildiğimiz prepless ve nonprep lamina veneer tedavi seçenekleriyle de hastalarımızı hayal ettikleri gülüşe kavuşturabiliyoruz.
Kaç Çeşit Gülüş Vardır?

Çeşitli varyasyonlarla birlikte özellikle bu 4 gülüş tipinde yoğunlaşılmıştır.

  1. Çekici gülüş (Sexy smile),
  2. Entellektüel gülüş (Sophisticated smile),
  3. Sportif gülümseme(Sporty smile)
  4. Otoriter gülüş (Dominance smile)

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

1Gunde Implant Dis i2

İmplant Tedavisi

koruyucu dis hekimligi vaka 2

Porselen Laminalar

Bonding Dis Tedavisi

Bonding Uygulaması

Dis Teli tedavisi

Ortodonti

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşabilmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 809 47 47

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

Her türlü soru ve randevu için...

Sarıyer/İstanbul

Vadikoru, No:10/A İç Kapı No:100

İletişime Geç


Scroll to Top

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.