Onlıne Randevu Al

Ortodontik Tedaviler & Ortodonti Tedavi Çeşitleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ortodontik Tedaviler & Ortodonti Tedavi Çeşitleri
Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 4.3]

Ortodonti Tedavisi
Diş Teli Tedavisi

Ortodonti tedavisi normal diş yapısının olması gerektiğinden farklı, uyumsuz ve çapraşık olması durumunda bu sorunun düzeltilmesi için ağız, diş, ve yüz yapısını inceleyerek dişlerdeki bu uyumsuzlukların giderilmesi ve kişilerin hayal ettiği dişlere ve görünüme kavuşmasını sağlayan bir bilim dalıdır.

ortohodontic istanbul price

Ortodontik tedaviler dişler arasında boşluk olması, dişlerde çapraşıklık olması diş dizisindeki problemler, kapanış problemleri olan hastalarda uygulanan tedavilerdir. Uygulanacak olan ortodonti tedavisinin türüne, ortodontist tarafından hasta ile birlikte karar verilir. 

Ortodontik Tedavi Türleri

Büyüme gelişme çağındaki çocuk hastalarda çeşitli yüz ve çene apareyleri problemlerin önlenmesi adına kullanılabilmektedir. Bunların dışında uygulanabilecek ortodontik tedaviler ise şeffaf plaklar ile telsiz ortodontik tedaviler, porselen ve metal diş telleri ve de dişlerin arka yüzeylerinden uygulanan lingual ortodonti tedavileridir.

Telsiz Ortodontik Tedaviler

Şeffaf Plaklar

Uzun yıllardır kullanmakta olan diş tellerine alternatif olarak uygulanmaya başlanan şeffaf plak tedavisi (Telsiz ortodonti tedavisi) en son teknoloji yöntemler arasında yerini alıyor.
Bu yöntem ile Ortodontik tedavinizi diş teli kullanmadan yaptırmanız ve şeffaf plaklar ile istenilen estetik ve fonksiyonel sonuçları elde etmeniz artık çok kolay. 

Porselen Diş Teli / Estetik Diş Teli

Diş telleri, dişlerin ön yüzeylerine takılan braketlerin sabitlenmesi ve bu braketlerin içerisine yerleştirilen diş telleri yardımı ile bu uyumsuz ve çapraşık durumdaki dişlerin düzeltilmesini sağlayan tedavilerdir. Porselen braketler beyaz şeffaf renkte olduğu için daha az belli olurlar ve hastalar için daha estetik sonuçlar sunarlar. 

diş teli tedavisi türkiye

Metal Diş Teli

Metal diş telleri, paslanmaz çelikten yapılan parçaların sabitlenmesi ve bu braketlerin içerisine yerleştirilen diş telleri yardımı ile çapraşık ve uyumsuz dişlerin düzeltilmesini sağlayan tedavilerdir.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

1Gunde Implant Dis i2

İmplant Tedavisi

koruyucu dis hekimligi vaka 2

Porselen Laminalar

Bonding Dis Tedavisi

Bonding Uygulaması

Dis Teli tedavisi

Ortodonti

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşabilmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 809 47 47

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

Her türlü soru ve randevu için...

Sarıyer/İstanbul

Vadikoru, No:10/A İç Kapı No:100

İletişime Geç


Scroll to Top

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.