Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği | İstanbul | Maslak | Sarıyer

MAP

Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

ONLINE RANDEVU

Dr. Omer Ekiz explains all the required information regarding Laminate Veneer and Implant Surgery

Smile design with porcelain laminate veneers and implant treatments are a remarkable applications in dentistry.

Laminate Veneer and Implant treatments applied by Ekiz Clinic as Veneer Turkey Istanbul may be defined as innovative techniques in dental health. 

Oral and dental health care is essential for a healthy lifestyle. Therefore, it is necessary to eliminate dental and gingival problems with innovative methods. Veneer and Implant treatments are practices used for dental health. So what are these methods? And what should be said regarding the information about these two methods?

What is Laminate Veneer Treatment?

Laminate Veneer treatment is one of the most trending aesthetic dental treatment practice.

Laminate Veneers are bonded to the natural teeth surface to give it an aesthetic whiter look.

It is possible to say that many people demand Laminate Veneer method as it helps to avoid the appearance of stained and yellowed teeth.

Laminate Veneer application is performed with various steps. Porcelain veneers are attached to the surface of the natural teeth and during this process, the teeth are not abraded at all, or very little touch is done to the teeth. This type of veneer is called prepless or no-prep veneers. It is different from the classical preparation techniques. As Veneer Turkey Istanbul, the method is applied by Ekiz Clinic will enable the teeth to reach a much healthier appearance.

To Whom Is Laminate Veneer Applied?

The answer to this question can be listed as follows:

–  People with gaps between their teeth can create an aesthetic disadvantage
–  People with abraded teeth with an aesthetically unsightly appearance
–  People with minor distortions and symmetry problems in their front teeth

In general, It is possible to state that people who want to achieve a healthy smile can benefit from Laminate Veneer treatment.

What Is a Dental Implant Treatment?

Dental Implant treatment is one of the most used treatments recently. The Implant used in the treatment of a missing teeth is one of the most advanced dental treatments. The application is performed in people who have completed their jaw and face development and it is known as the placement of natural-looking teeth instead of missing teeth.

With the medical examination, the condition of the jaw bones and teeth is determined. Usually, the images of the jawbones and teeth are obtained with X-ray measurements of the jawbones, and the remaining teeth are taken. In the first place, the implant is placed and then a certain period is waited for the implant to integrate with the bone. Afterward, the superstructure of the implant is placed. In this way, the patient will have teeth that are close to the natural tooth appearance.

It is known as an innovative method in the treatment of missing teeth practiced by Ekiz Clinic, which is is located at Vadistanbul Maslak region.

To Whom Is Dental Implant Applied?

Implants do not apply to everyone. Therefore, it is very important to know to whom the implant is applied. Implant treatment is a dental treatment method generally applied to the following people:

–  People aged 18 and over
–  People who completed their jaw and teeth development

Beside that, individuals with different health problems are examined by a physician before the treatment. Thereby, it is determined whether these people are suitable candidates for the treatment or not. In addition, for the treatment to be carried out in diabetic patients, the disease must be regulated before the treatment. On the other hand, it is cruical for those who use blood thinners to discontinue the drug under the supervision of a physician before the treatment.

Since the implant is among the innovative dental treatments, it is preferred in the treatment of missing teeth, especially in recent years.

It is known that patients coming from abroad who want to be treated in Turkey make searches such as “the best dentist in Turkey”, “the best dentist in Istanbul”, however it is very important to make more research and try to learn all the details in order to get the best dental treatments in Turkey.

Media Contact
Contact Person: Omer Ekiz
Phone: +905360664747
Country: Turkey

Diş Hekimi Ömer Ekiz: “Eksik Dişlerin Tedavisi Zamanında Yapılmalı!”

Eksik dişlerin tedavisinin zamanında yapılması gerektiğini belirten Diş Hekimi Ömer Ekiz, diş sağlığının öneminden bahsetti.

“Diş kaybının sağlık açısından olumsuz etkileri bulunuyor. Bu nedenle eksik dişlerin tedavisi çok geç olmadan yapılmalı!” diyen Ömer Ekiz, ihmal edilen diş kaybı problemlerinde ileri cerrahi uygulamalarına ihtiyaç duyabildiğinin altını çizdi.

Ağız ve diş sağlığı hakkında açıklamalarda bulunan Diş Hekimi Ömer Ekiz, çeşitli nedenlerden ötürü diş kaybı yaşandığını belirterek konuyla ilgili açıklamalarda şu sözlere yer verdi: “Eksik dişlerin hem estetik hem de fonksiyonel anlamda çeşitli sorunlar beraberinde getirdiğini söyleyebiliriz. Diş kayıpları, uzun dönemde insanların sağlığını da olumsuz bir şekilde etkiler. Bu nedenle eksik diş tedavisinin zamanında yapılmasının çok önemli olduğunu ifade edebilirim.”

Diş Kaybının Sağlığımıza Pek Çok Olumsuz Etkisi Bulunuyor

Diş kaybı yaşanan bölgelerde, insanın çiğnemesini etkileyen sorunların meydana geldiğini belirten Ömer Ekiz, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Diş kaybı yaşanan bir bölgede, komşu dişler o boşluğa hareket etmeye başlar. Örneğin o bölgeye implant tedavisi planlanıyorsa eğer, implant yapılacak kemik eriyebilir. Bu durum hem estetik problemlere hem de diş eti problemlerine neden olabilir. Diş kayıpları bunun yanı sıra konuşma ve çiğneme sorunlarını da beraberinde getirecektir. Bu noktada belirtmek gerekir ki diş kayıpları kesinlikle küçümsenmemeli, aksine zamanında tedavi uygulanmalıdır.”

İhmal Edilen Diş Kaybı Problemlerinde İleri Cerrahi Uygulamaları Yapılması Gerekebilir

İhmal edilen diş kayıplarının çeşitli sağlık sorunlarına neden olabildiğini belirten Ömer Ekiz, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Biliyorsunuz bazen diş kayıplarını önemsemiyor, sorunun büyük olmadığını düşünüyoruz. Aslında durum tam tersi. Diş kayıpları ağız sağlığını olumsuz etkiler. Bunun yanı sıra estetik gülüşü de engelleyebildiği için kişilerin psikolojik anlamda kendilerini kötü hissetmelerine neden olur. Günümüzde ileri cerrahi teknikler ve kozmetik diş hekimliği, diş kaybı gibi durumlarda pek çok alternatif çözüm sunuyor. Bu çözümlerin zamanında değerlendirilmesi oldukça önemli. Ağız ve diş sağlığı için belirli periyotlar halinde diş muayenesine gidilmeli. Var olan sorunlar için zamanında müdahale edilerek sorunun büyümesi engellenmeli.”

Diş Hekimi Ömer Ekiz: Estetik gülümseme bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Estetik gülümsemenin kişiler üzerinde büyük etkisi olduğunu belirten Diş Hekimi Ömer Ekiz “Estetik gülümsenin vücut ve beyin üzerinde kanıtlanmış birçok etkisi vardır. Gülümseme sırasında yüz kasları çalışır ve hormonlar salgılanır. Salgılanan hormonlar sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Gülmek şekeri ve kan basıncını düzenler, uykusuzluk problemlerini önler. Bu nedenle gülümsemekten vazgeçmeyelim” açıklamalarında bulundu.

Diş Hekimi Ömer Ekiz, estetik gülümsenin etkilileri şu sözlerle açıklıyor: “Estetik gülümse sağlıklı bir ağız yapısının yanında kişinin özgüvenini de artırır. Sağlıksız ağız yapısına sahip bireylerin sosyal hayatında da olumsuz etkiler olduğu görülmektedir. Sosyal hayatında bu nedenle sorun yaşayanlar için ilk tercih estetik gülümseme olmaktadır. Etkileyici bir gülüşe sahip olan bireylerin ise sosyal hayatında daha özgüvenli ve başarılı olduğu görülmektedir. Kendinden emin gülümseyenler daha arkadaş canlısı, başarılı ve mutlu kişilerdir. Bu nedenle hem beden hem de zihin sağlığı açısından faydalıdır.”

Estetik gülümseme nasıl yapılır?

Diş Hekimi Ekiz estetik gülümsemenin detaylarını şu sözlerle açıklıyor. “Estetik gülümseme, kişiselleştirilmiş bir gülüş tasarımı oluşturmak için belirli prensipleri kullanır. Gülüş tasarımının dört temel bölümü vardır. Bunlar yüz estetiği, diş eti ve diş estetiği, mikro ve makro estetik. Mükemmel gülüşü yaratmak için bu dört madde baz alınır.

Estetik gülümseme tasarımı belirlenmeden önce görsel ve fotoğrafik analizler kullanılarak dudaklarını gülüşü nasıl çerçevelediği belirlenir. Gülümseme, konuşma ve gülme üzerine çalışılır. İdeal gülümsemeyi yaratmak için teknik ve sanatsal becerilere ihtiyaç vardır. Estetik açıdan en hoş görünümü oluşturmak için gülümsemenin her yönünün analize dahil edilmesi gerekir. Tüm bileşenlerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi olmadan, nihai sonuç alınamaz.”

Diş Hekimi Ömer Ekiz gülüş tasarımının doğal olması gerektiğini vurgulayarak “Estetik gülümseme yapılırken doğallık çok önemlidir. Günümüzde moda olan uygulamaların aksine kişiye özgü tasarım yapılmalıdır. Çünkü moda olan uygulamalar her kişiye uygun olamayabilir. Dişler, yüz ve dudaklar bir bütün olarak değerlendirilmeli ve kişiselleştirilmiş bir tasarım planlanmalıdır. Bu sayede yüz ve dişler arasında mükemmel bir uyum sağlanır.” Diye konuştu.

Diş Hekimi Ömer Ekiz: Estetik gülümseme kişinin özgüvenini arttırır

Estetik gülümsenin psikolojik açıdan önemine değinen Diş Hekimi Ömer Ekiz “Estetik gülümseme kişinin sosyal hayatında daha başarılı olmasına neden olur. Kişinin özgüveni artar, kendini iyi hisseder ve sosyal hayatında mutlu olur” dedi.

 

Diş Hekimi Ömer Ekiz, estetik gülümsenin iş hayatında da olumlu etkilerini olduğunu şu sözlerle açıklıyor: “Yapılan araştırmalarda hoş bir gülümsemeye sahip kişilerin iş görüşmeleri sırasında ve görüşme yaptıkları kişide daha iyi izlenimler bıraktığını defalarca göstermiştir. Yani güzel bir gülümseme diğer insanların sizi daha ciddiye almasını sağlar. Bu aynı zamanda gülümsemenizin size nasıl hissettirdiği ile de ilgilidir. Görüşme sırasında daha iyi hissederseniz, harika bir izlenim bırakabilirsiniz.”

Diş Hekimi Ömer Ekiz açıklamalarına şu sözlerle devam ediyor: “Estetik bir gülümse hayatınızda büyük farklar oluşturabilir. Yapılan araştırmalar estetik gülümsemenin birçok avantaj getirdiğini göstermektedir. Hepimiz harika bir gülümseme ile dünyaya gelecek kadar şanslı olamayabiliriz. Ancak estetik bir gülümsemeye sahip olmak sanıldığı kadar zor değil. Temiz, beyaz, düzgün, düzenli ve çekici dişlere sahip olmak için gülüş tasarımı en ideal yöntemdir.”

Sağlıksız ağız ve diş yapısının birçok olumsuz etki getirdiğine değinene Diş Hekimi Ömer Ekiz “Sağlıksız ağız ve diş yapısının sağlığımıza birçok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Sağlıklı bir ağız yapısı olmadan sağlıklı beden olması mümkün değildir. Bunun yanı sıra psikolojik olarak da birçok etkisi bulunmaktadır. Estetik gülümseyen kişiler daha başarılı, daha neşeli olurlar ve sosyal hayatına kolaylıkla uyum sağlarlar” dedi.

GÜLÜMSEMEK KAN BASINCINI VE ŞEKERİ DENGELER

Gülümsemenin önemi hakkında açıklamalarına devam eden Diş Hekimi Ömer Ekiz “Gülümsemenin vücudumuza olan bir faydası da kan basıncını ve şekeri dengelemesidir. Ayrıca bağışık sistemini de güçlendirir ve doğal bir antidepresandır. Sağladığı birçok fayda nedeniyle sağlıklı olmak için en doğal yöntem gülümsemektir” açıklamalarında bulundu.

Estetik gülümseme tasarımının aşamalarına da değinen Diş Hekimi Ömer Ekiz “Estetik gülüş tasarımı yapılırken kişinin ağız ve diş yapısının yanı sıra tüm yüzü dikkate alınır. Gülüş tasarımı kişiye özeldir. Moda olan uygulamaların aksine her uygulama herkese yapılamaz. Bu nedenle gülüş tasarımının kişiye özel bir planlama ile yapılması önemlidir” dedi.

''Gülümsemek bedene doğal bir antidepresan etkisi sağlıyor”

Gülümsemenin beyin ve vücut üzerindeki etkileriyle ilgili Diş Hekimi Ömer Ekiz, ‘’Sağlıklı gülüşler vücudu rahatlatır, beyni sakinleştirir. Gülerken yüz ve vücut kaslarımızın çoğu çalışır ve salgılanan hormonlar bizleri daha dinamik yapar. Gülümsemek bedene doğal bir antidepresan etkisi sağlarken acı ve ağrı gibi hisleri de azaltır’’ ifadelerini kullandı.

Estetik gülümseme kişinin özgüvenini artıran, kendini iyi hissetmesini sağlayan yüz estetiğinin tamamlayıcı unsuru olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıksız ağız ve diş yapısının sosyal hayata olan olumsuz etkilerinden kurtulmak isteyenlerin ilk tercihi olan estetik gülümseme, sağladığı pozitif etkilerle hem iş hayatında hem sosyal hayatta kişilere güven aşılıyor. Yapılan serbest araştırmalara göre etkileyici gülüşe sahip olan insanlar etrafları tarafından daha samimi, arkadaş canlısı, mutlu ve başarılı olarak değerlendirilirken, kendinden emin gülümsemeler hem zihin hem de beden sağlığı açısından olumlu etkiler sağlıyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DAHİ GÜÇLENDİRİR

Gülümsemenin insan yaşamına yönelik olarak sadece duygusal manada değil fizyolojik olarak da olağanüstü etkilerinin olduğunu ifade eden Diş Hekimi Ömer Ekiz, ”Gülmek kan basıncını ve kan şekerini düzenleyip, dengeler. Bağışıklık sistemini dahi güçlendirir’ sözleri ile bu konunun sadece sosyal yaşamla ilgili bir tercih olmadığının altını çizdi.

Dt. Ömer Ekiz, herkesin hayalini kurduğu güzel, estetik ve doğal görünen gülümsemenin elde edilmesi için farklı tedavi yöntemlerinden bahsetti. İlk olarak hastanın geçmiş ağız ve diş tedavilerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Dt. Ekiz, ”Diş eti sağlığı, diş eksiklikleri, çürükler ve diğer tüm dental problemler detaylıca değerlendirilmeli. Yapılan inceleme ve tetkiklerin ardından hastanın problemine yönelik tedavi planlaması ile implant cerrahileri, pembe estetik uygulamaları (periodontal işlemler), lamina veneerler, zirkonyum tedavilerinden hastaya en uygun olan tedavi yöntemiyle ideal ve estetik sonuçlar elde edilir” diyen Dt. Ömer Ekiz, estetik bir gülümsemeyi yüz estetiği ile harmonize etmenin, yüz ve dişler arasında mükemmel uyum gerektirdiğini belirtirken, günümüzde moda olan bir uygulamanın herkes tarafından rağbet görmesi hakkında da “Estetik bir gülüş tasarımında dişler, yüz ve dudaktan bağımsız olarak değerlendirilmemeli ve kişiye özel bir gülüş tasarımı planlanmalıdır” diye konuştu.

"Gülümsemek bedene doğal bir antidepresan etkisi sağlıyor"

Gülümsemenin beyin ve vücut üzerindeki etkileriyle ilgili Diş Hekimi Ömer Ekiz, “Sağlıklı gülüşler vücudu rahatlatır, beyni sakinleştirir. Gülerken yüz ve vücut kaslarımızın çoğu çalışır ve salgılanan hormonlar bizleri daha dinamik yapar.

Gülümsemenin beyin ve vücut üzerindeki etkileriyle ilgili Diş Hekimi Ömer Ekiz, “Sağlıklı gülüşler vücudu rahatlatır, beyni sakinleştirir. Gülerken yüz ve vücut kaslarımızın çoğu çalışır ve salgılanan hormonlar bizleri daha dinamik yapar. Gülümsemek bedene doğal bir antidepresan etkisi sağlarken acı ve ağrı gibi hisleri de azaltır” ifadelerini kullandı.

Estetik gülümseme kişinin özgüvenini artıran, kendini iyi hissetmesini sağlayan yüz estetiğinin tamamlayıcı unsuru olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıksız ağız ve diş yapısının sosyal hayata olan olumsuz etkilerinden kurtulmak isteyenlerin ilk tercihi olan estetik gülümseme, sağladığı pozitif etkilerle hem iş hayatında hem sosyal hayatta kişilere güven aşılıyor. Yapılan serbest araştırmalara göre etkileyici gülüşe sahip olan insanlar etrafları tarafından daha samimi, arkadaş canlısı, mutlu ve başarılı olarak değerlendirilirken, kendinden emin gülümsemeler hem zihin hem de beden sağlığı açısından olumlu etkiler sağlıyor.

Gülümsemenin insan yaşamına yönelik olarak sadece duygusal manada değil fizyolojik olarak da olağanüstü etkilerinin olduğunu ifade eden Diş Hekimi Ömer Ekiz, “Gülmek kan basıncını ve kan şekerini düzenleyip, dengeler. Bağışıklık sistemini dahi güçlendirir’ sözleri ile bu konunun sadece sosyal yaşamla ilgili bir tercih olmadığının altını çizdi.

Dt. Ömer Ekiz, herkesin hayalini kurduğu güzel, estetik ve doğal görünen gülümsemenin elde edilmesi için farklı tedavi yöntemlerinden bahsetti. İlk olarak hastanın geçmiş ağız ve diş tedavilerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Dt. Ekiz, “Diş eti sağlığı, diş eksiklikleri, çürükler ve diğer tüm dental problemler detaylıca değerlendirilmeli. Yapılan inceleme ve tetkiklerin ardından hastanın problemine yönelik tedavi planlaması ile implant cerrahileri, pembe estetik uygulamaları (periodontal işlemler), lamina veneerler, zirkonyum tedavilerinden hastaya en uygun olan tedavi yöntemiyle ideal ve estetik sonuçlar elde edilir” diyen Dt. Ömer Ekiz, estetik bir gülümsemeyi yüz estetiği ile harmonize etmenin, yüz ve dişler arasında mükemmel uyum gerektirdiğini belirtirken, günümüzde moda olan bir uygulamanın herkes tarafından rağbet görmesi hakkında da “Estetik bir gülüş tasarımında dişler, yüz ve dudaktan bağımsız olarak değerlendirilmemeli ve kişiye özel bir gülüş tasarımı planlanmalıdır” diye konuştu.

“Gülümsemek bedene doğal bir antidepresan etkisi sağlıyor”

Gülümsemenin beyin ve vücut üzerindeki etkileriyle ilgili Diş Hekimi Ömer Ekiz, ‘’Sağlıklı gülüşler vücudu rahatlatır, beyni sakinleştirir. Gülerken yüz ve vücut kaslarımızın çoğu çalışır ve salgılanan hormonlar bizleri daha dinamik yapar. Gülümsemek bedene doğal bir antidepresan etkisi sağlarken acı ve ağrı gibi hisleri de azaltır’’ ifadelerini kullandı.

Estetik gülümseme kişinin özgüvenini artıran, kendini iyi hissetmesini sağlayan yüz estetiğinin tamamlayıcı unsuru olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıksız ağız ve diş yapısının sosyal hayata olan olumsuz etkilerinden kurtulmak isteyenlerin ilk tercihi olan estetik gülümseme, sağladığı pozitif etkilerle hem iş hayatında hem sosyal hayatta kişilere güven aşılıyor. Yapılan serbest araştırmalara göre etkileyici gülüşe sahip olan insanlar etrafları tarafından daha samimi, arkadaş canlısı, mutlu ve başarılı olarak değerlendirilirken, kendinden emin gülümsemeler hem zihin hem de beden sağlığı açısından olumlu etkiler sağlıyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DAHİ GÜÇLENDİRİR

Gülümsemenin insan yaşamına yönelik olarak sadece duygusal manada değil fizyolojik olarak da olağanüstü etkilerinin olduğunu ifade eden Diş Hekimi Ömer Ekiz, ”Gülmek kan basıncını ve kan şekerini düzenleyip, dengeler. Bağışıklık sistemini dahi güçlendirir’ sözleri ile bu konunun sadece sosyal yaşamla ilgili bir tercih olmadığının altını çizdi.

Dt. Ömer Ekiz, herkesin hayalini kurduğu güzel, estetik ve doğal görünen gülümsemenin elde edilmesi için farklı tedavi yöntemlerinden bahsetti. İlk olarak hastanın geçmiş ağız ve diş tedavilerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Dt. Ekiz, ”Diş eti sağlığı, diş eksiklikleri, çürükler ve diğer tüm dental problemler detaylıca değerlendirilmeli. Yapılan inceleme ve tetkiklerin ardından hastanın problemine yönelik tedavi planlaması ile implant cerrahileri, pembe estetik uygulamaları (periodontal işlemler), lamina veneerler, zirkonyum tedavilerinden hastaya en uygun olan tedavi yöntemiyle ideal ve estetik sonuçlar elde edilir” diyen Dt. Ömer Ekiz, estetik bir gülümsemeyi yüz estetiği ile harmonize etmenin, yüz ve dişler arasında mükemmel uyum gerektirdiğini belirtirken, günümüzde moda olan bir uygulamanın herkes tarafından rağbet görmesi hakkında da “Estetik bir gülüş tasarımında dişler, yüz ve dudaktan bağımsız olarak değerlendirilmemeli ve kişiye özel bir gülüş tasarımı planlanmalıdır” diye konuştu.

Doğal antidepresan: Gülmek

Estetik gülümseme kişinin özgüvenini artıran, kendini iyi hissetmesini sağlayan yüz estetiğinin tamamlayıcı unsuru olarak karşımıza çıkıyor.

Estetik gülümseme kişinin özgüvenini artıran, kendini iyi hissetmesini sağlayan yüz estetiğinin tamamlayıcı unsuru olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıksız ağız ve diş yapısının sosyal hayata olan olumsuz etkilerinden kurtulmak isteyenlerin ilk tercihi olan estetik gülümseme, sağladığı pozitif etkilerle hem iş hayatında hem sosyal hayatta kişilere güven aşılıyor. Yapılan serbest araştırmalara göre etkileyici gülüşe sahip olan insanlar etrafları tarafından daha samimi, arkadaş canlısı, mutlu ve başarılı olarak değerlendirilirken, kendinden emin gülümsemeler hem zihin hem de beden sağlığı açısından olumlu etkiler sağlıyor. Gülümsemenin beyin ve vücut üzerindeki etkileriyle ilgili Diş Hekimi Ömer Ekiz, ”Sağlıklı gülüşler vücudu rahatlatır, beyni sakinleştirir. Gülerken yüz ve vücut kaslarımızın çoğu çalışır ve salgılanan hormonlar bizleri daha dinamik yapar. Gülümsemek bedene doğal bir antidepresan etkisi sağlarken acı ve ağrı gibi hisleri de azaltır” ifadelerini kullandı. Gülümsemenin insan yaşamına yönelik olarak sadece duygusal manada değil fizyolojik olarak da olağanüstü etkilerinin olduğunu ifade eden Diş Hekimi Ömer Ekiz, “Gülmek kan basıncını ve kan şekerini düzenleyip, dengeler. Bağışıklık sistemini dahi güçlendirir’ sözleri ile bu konunun sadece sosyal yaşamla ilgili bir tercih olmadığının altını çizdi.

Bunu her gün yapın! Doğal bir antidepresan etkisi sağlıyor!

Gülümseme kişinin özgüvenini artıran, kendini iyi hissetmesini sağlayan yüz estetiğinin tamamlayıcı unsuru olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıksız ağız ve diş yapısının sosyal hayata olan olumsuz etkilerinden kurtulmak isteyenlerin ilk tercihi olan estetik gülümseme, sağladığı pozitif etkilerle hem iş hayatında hem sosyal hayatta kişilere güven aşılıyor. Yapılan serbest araştırmalara göre etkileyici gülüşe sahip olan insanlar etrafları tarafından daha samimi, arkadaş canlısı, mutlu ve başarılı olarak değerlendirilirken, kendinden emin gülümsemeler hem zihin hem de beden sağlığı açısından olumlu etkiler sağlıyor. Diş Hekimi Ömer Ekiz, doğal görünen gülümsemenin elde edilmesi için yapılan diş tedavilerini anlattı.

Gülümsemenin beyin ve vücut üzerindeki etkileriyle ilgili Diş Hekimi Ömer Ekiz, ‘’Sağlıklı gülüşler vücudu rahatlatır, beyni sakinleştirir. Gülerken yüz ve vücut kaslarımızın çoğu çalışır ve salgılanan hormonlar bizleri daha dinamik yapar. Gülümsemek bedene doğal bir antidepresan etkisi sağlarken acı ve ağrı gibi hisleri de azaltır’’ ifadelerini kullandı.

Gülümsemenin beyin ve vücut üzerindeki etkileriyle ilgili Diş Hekimi Ömer Ekiz, ‘’Sağlıklı gülüşler vücudu rahatlatır, beyni sakinleştirir. Gülerken yüz ve vücut kaslarımızın çoğu çalışır ve salgılanan hormonlar bizleri daha dinamik yapar. Gülümsemek bedene doğal bir antidepresan etkisi sağlarken acı ve ağrı gibi hisleri de azaltır’’ ifadelerini kullandı.

GÜLMEK KAN BASINCINI VE KAN ŞEKERİNİ DÜZENLİYOR!

Gülümsemenin insan yaşamına yönelik olarak sadece duygusal manada değil fizyolojik olarak da olağanüstü etkilerinin olduğunu ifade eden Diş Hekimi Ömer Ekiz, ‘’Gülmek kan basıncını ve kan şekerini düzenleyip, dengeler. Bağışıklık sistemini dahi güçlendirir’ sözleri ile bu konunun sadece sosyal yaşamla ilgili bir tercih olmadığının altını çizdi.

İŞTE DOĞAL GÜLÜMSEME İÇİN UYGULANAN TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Dt. Ömer Ekiz, herkesin hayalini kurduğu güzel, estetik ve doğal görünen gülümsemenin elde edilmesi için farklı tedavi yöntemlerinden bahsetti. İlk olarak hastanın geçmiş ağız ve diş tedavilerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Dt. Ekiz, ‘’Diş eti sağlığı, diş eksiklikleri, çürükler ve diğer tüm dental problemler detaylıca değerlendirilmeli. Yapılan inceleme ve tetkiklerin ardından hastanın problemine yönelik tedavi planlaması ile implant cerrahileri, pembe estetik uygulamaları (periodontal işlemler), lamina veneerler, zirkonyum tedavilerinden hastaya en uygun olan tedavi yöntemiyle ideal ve estetik sonuçlar elde edilir’’ diyen Dt. Ömer Ekiz, estetik bir gülümsemeyi yüz estetiği ile harmonize etmenin, yüz ve dişler arasında mükemmel uyum gerektirdiğini belirtirken, günümüzde moda olan bir uygulamanın herkes tarafından rağbet görmesi hakkında da “Estetik bir gülüş tasarımında dişler, yüz ve dudaktan bağımsız olarak değerlendirilmemeli ve kişiye özel bir gülüş tasarımı planlanmalıdır” diye konuştu.

BAŞTAN SONA SAĞLIK // 9 EKİM CUMARTESİ

BURCU SARICA’NIN SUNDUĞU BAŞTAN SONA SAĞLIK’TA BU HAFTA; DR. ÖMER EKİZ GÜLÜŞ TASARIMI HAKKINDA MERAK EDİLENLERİ ANLATTI…

Son dönemde isminden sıkça söz ettiren ve diş tedavileri konusunda fark yaratan bir klinik

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, standart klinik ve hastane yapısından uzak brütalizm tarzında mimari tasarımı ve gelişmiş teknolojik altyapısıyla birlikte en kaliteli tedavi seçeneklerini ve en doğru teşhis yöntemlerini hastalarına sunmaktadır.

Uzman, dinamik ve donanımlı doktor kadrosuyla Vadistanbul bölgesinde hayata geçen kliniğimiz uluslararası standartlarda hizmet vermektedir. %100 hasta memnuniyeti odaklı,mesleki etik anlayışından ödün vermeden sadece bilime odaklı ; modern diş hekimliği bilgi, tedavi ve yöntemlerini kullanarak kişiye özel sağlık hizmeti veren kliniğimiz sadece Türkiye’de değil dünya çapında adını duyurmayı başarmıştır.

Kliniğin tasarımında kullanılan brüt beton, alaçatı taşı ve botanik detayları ile Türkiye’de ilk kez “organik klinik” konsepti oluşturulmuştur…

Haberin devamı için lütfen kaynak linkine tıklayınız.

İşin Uzmanı/Dr. Ömer eKİZ - Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzm. ( Gülüş Tasarımı ve İmplant tedavisi

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Ömer Ekiz, gülüş tasarımı ve implant tedavisi hakkında merak edilenleri İşin Uzmanı’nda anlattı.

Türkiyenin En İyi Diş Hekimleri ve Uzmanlık Alanları Detaylı Liste!

Diş ve ağız sağlığı basit bir sorun olarak görülebilse de aslında insanın genel sağlığında oldukça etkili olan ve yeme, estetik görünüm, içme gibi birçok durumla ilişkili olan bir durumdur. Dolayısıyla diş ve ağız sağlığı problemleri olan kişilerin bir an önce tedavi görmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde zamanla problem büyüyebilir ve sonrasında daha ağır ve zor operasyonlara sebep olabilir. Diş ve ağız sağlığı tedavisi görmeden önce hangi diş hekimine başvurulacağı oldukça önemlidir. Diş hekimi bütün tedavi sürecini ve operasyonu etkiler. Bu yüzden hastalar ne kadar iyi bir diş hekimi seçerse sonuçlar o kadar iyi ve etkili olacaktır. Başarısını ve adını dünyaya duyurabilmiş Türkiyenin en iyi diş hekimleri de diş sağlığına kavuşmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olmaktadır.

Dr. Ömer Ekiz:
Gülüş tasarımı yeni trend

Ekiz Clinic’in kurucularından Dr. Ömer Ekiz, güzellik ve estetik kavramlarının hızlı değiştiğini vurguladı. Estetik diş hekimliğinin başlıca unsuru olan “gülüş tasarımı” uygulamalarını gerçekleştiren Ekiz “Gerçek gülüş tasarımı yüz yapısını tamamlayan ve hastaya istediği estetik görünümü ve fonksiyonu kazandırmayı amaçlayan tasarımdır” sözlerini kullandı.

Doğal ve estetik gülüş için başvuran hastalarla tasarımın her sürecinde iletişim halinde bulunduklarını vurgulayan Dr. Ömer Ekiz, tasarım sürecinin 7-10 gün arasında tamamlandığını belirtti.

Dr. Ömer Ekiz estetik gülüş tasarımlarını anlattı

Yurtiçi ve dışı hasta portföyü ile hizmet veren Ekiz Clinic’in kurucularından Dr. Ömer Ekiz, güzellik ve estetik kavramlarının hızlı değiştiğini söyledi.

Estetik diş hekimliğinin başlıca unsuru olan gülüş tasarımı uygulamalarıyla tanınan Dr. Ekiz, “Son yıllarda en çok tercih edilen estetik işlemlerinin başında gülüş tasarımı uygulamaları geliyor. Gerçek gülüş tasarımı, yüz yapısını tamamlayan ve hastaya istediği estetik görünümü ve fonksiyonu kazandırmayı amaçlayan tasarım olarak ifade edilebilir” dedi.

Ağırlık Ege’den

Çeşitli nedenlerle estetik açıdan görüntüsünden memnun olmayan hastaları yüz şekilleri ve gereksinimleri gibi birçok faktörü göz önünde bulundurarak değerlendirmelerini tavsiye eden Dr. Ömer Ekiz, “Doğal ve estetik gülüş sağlanması amacıyla gülüş tasarımı için başvuran hastalarımızla tasarımın her sürecinde iletişim halinde oluyoruz. Tasarım süreci yaklaşık olarak 7-10 gün arasında tamamlanıyor.

Dt. Ömer Ekiz’den
implant tüyoları

Ünlü diş hekimi Ömer Ekiz, ağızda eksik olan dişlerin yerine titanyum malzemeden elde edilen yapay köklerin yerleştirilmesi işlemi olan implant uygulaması hakkında bilgi verdi.

Ekiz, “Diş implantları kaybedilen dişlerin fonksiyon ve estetik olarak yerini tutması amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olmakla beraber, kemiğe yerleştirildikten sonra kaynaşması için beklenir. Bekleme süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama süre 3-6 aydır. Bu sürenin tamamlanmasının ardından implantların üst yapısının yapılmasına, yani protetik tedavi aşamasına geçilir” dedi.
İmplant tedavisinde her hastanın sistemik durumu, kemik seviyesi, kemik kalınlığı, biyolojik ve anatomik sınırlandırılmalar açısından dikkatle değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Ömer Ekiz, kontrol altına alınmamış sistemik rahatsızlığı olan, radyoterapi ve kemoterapi gören hastalarda implant tedavisinin sakıncalı olabildiğini kaydetti. Uygulamanın ardından implantın uzun ömürlü olması için ağız bakımının önemini vurgulayan Ekiz, “İmplantların ömrü doğal dişler gibidir. Hijyen ve bakımının iyi sağlanması koşuluyla ömür boyu kullanılır” diye konuştu.
Ömer Ekiz, Ekiz Clinic’in İstanbul’un yanı sıra önümüzdeki süreçte Ankara, İzmir ve Muğla’da da şube açma düşüncesi olduğunu sözlerine ekledi.

Ömer Ekiz:
‘İmplantların ömrünü
hijyen ve bakımla uzatın’

Uzun yıllardır başarılı implant tedavileri gerçekleştiren Diş Hekimi Ömer Ekiz, implant uygulaması hakkında bilgiler verdi. Ağızda eksik olan dişlerin yerine konulması için titanyum malzemeden elde edilen yapay köklerin yerleştirilmesi işlemi olan implant tedavisi hakkında konuşan Diş Hekimi Ekiz, “Diş implantlarında, kaybedilen dişlerin, fonksiyon ve estetik olarak yerini tutması amacıyla, çene kemiğine yapay diş kökleri yerleştirilir. Kemiğe yerleştirildikten sonra kemik ile kaynaşması için beklenir. Bekleme süresi ortalama 3 ila 6 aydır. Ardından implantların üst yapısının yapılmasına yani protetik tedavi aşamasına geçilir” dedi. İmplantın uzun ömürlü olması için ağız bakımının önemini vurgulayan Diş Hekimi Ömer Ekiz, “İmplantlar hijyen ve bakımının iyi sağlanması koşuluyla ömür boyu kullanılır” dedi.

Gülüş tasarımı nedir?
Lamina Veneerler’i kimler tercih edebilir?

Gülüşünüzün doğal ve sağlıklı durması için artık bu alanda da estetik yöntemler öne çıkıyor. Peki, gülüş tasarımı nedir, nasıl yapılır? Lamina Veneerler’i kimler tercih edebilir? Son yıllarda popülerliği artan gülüş tasarımı hakkında merak ettiklerimizi Dr. Ömer Ekiz’e sorduk.

Estetik Diş Hekimliği ve Gülüş Tasarımı Nedir?

Günümüzde estetik kavram anlayışının popülerleşmesi ile birlikte insanlar yüz ve dişleriyle ilgili birçok estetik işleme başvurmaya başladı. Estetik diş hekimliği denilince akla gelen ilk kavramlardan biri ise “gülüş tasarımı’’. Yüz estetiğinin olmazsa olmaz tamamlayıcısı olan gülüş ve diş estetiği son yıllarda hastalarımızın bizlerden en çok talep ettiği tedavilerin başında geliyor. Yüz estetik oran…devamı

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.