Onlıne Randevu Al

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik) Tedavisi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik) Tedavisi
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Pembe Estetik
(Diş Eti Estetiği)

Pembe estetik diş eti estetiğinin diğer bir adı olmakla birlikte Estetik gülüş dendiği zaman akla yalnızca dişler gelmemelidir. Sağlıklı ve orantılı diş etleri de güzel ve estetik gülüşün olmazsa olmazları arasındandır.

Göze güzel gelen estetik gülümsemede dişler kadar diş etlerinin estetiği de önemlidir. 

gum-aesthetics

Estetiğin tamamlanması için diş etindeki problemlerin ve düzensizliklerin giderilmesi gerekir. Gülüş Tasarımı gibi estetik tedavi süreçlerinin çoğunda pembe estetik uygulamalarına başvurulur. Yaprak diş kaplama (Lamina Veneer) ve Zirkonyum Kaplama  gibi tedaviler öncesi de en estetik sonuçların elde edilebilmesi adına diş eti estetiği uygulamaları yapılabilir

Pembe Estetik
Diş Eti Estetiği

En doğal ve en estetik sonuçlar için diş eti estetiği (pembe estetik) ve de diş estetiği (beyaz estetik) harmonisi oldukça önemlidir.

Diş eti estetiği uygulamasında uygulanacak tedavi hastaların ihtiyaçlarına isteklerine ve de doktorun tavsiyesine göre yapılmaktadır.

Özellikle gülerken çok fazla diş etinin göründüğü gummy smile vakalarında pembe estetik uygulamaları oldukça önem kazanmaktadır.

Diş Eti Estetiği
Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Pembe estetik uygulamalarında gingivektomi (diş eti kesimi) veya gingivoplasti (diş eti şekillendirmesi) yapılarak diş boyları uzatılabilir, böylece gummy smile (fazla diş eti görünürlüğü) azaltılabilir ya da diş etlerindeki asimetriler düzeltilebilir.

Diş etleri çok kızarık ve şiş ise öncesinde detertraj(diştaşı temizliği) veya küretaj uygulamaları yapılır. Gülüş estetiği, yaş sınırlaması olmaksızın diş eti ve diş yapısı bu tedaviye uygun olan her hastaya yapılabilir.

 

Bu hastalarda uyguladığımız; Gingivektomi, Gingivoplasty, Gummy smile botoks tedavileri gibi çeşitli yöntemlerle hastalarımızın estetik kaygılarını giderebiliyoruz.

dis-eti-estetigi

Dişte Pembe Estetik
Kimlere Uygulanır?

  • Diş eti seviyeleri birbirinden farklı olanlar
  • Diş eti çekilmesi olan hastalar
  • Diş eti enfeksiyonu
  • Diş etleri asimetrik olanlar
  • Diş eti gülümsemesinie sahip hastalar (gummy smile)
faq

Sıkça Sorulan Sorular

Diş Eti Estetiği İyileşme Süresi Nasıldır?

Pembe estetik iyileşme süreci genellikle 10-14 gün içerisinde tamamlanmakla birlikte bu süre tedavi protokolüne göre değişebilmektedir.

Kimler Pembe Estetik Uygulamalarını Yaptırabilirler?
Gülüşünden memnun olmayanlar, diş etlerinden rahatsızlık duyanlar ve daha estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen herkes Pembe estetik yöntemiyle daha doğal,estetik ve hoş bir gülümsemeye sahip olabilmektedirler
Çekilmiş Diş Etleri İçin Pembe Estetik Yapılabilir mi?

Çekilmiş diş etleri en sık karşılaşılan problemler arasında yer alır Böyle bir durumda Pembe estetik (diş eti estetiği) uygulamaları yapılarak Diş etlerinin kök yüzeyinin kapatılması için diş eti grefti konulabilmektedir. İyileşme süresi sonrasında hem dişler hem de diş etlerinin sağlığı korunmuş olur.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

1Gunde Implant Dis i2

İmplant Tedavisi

koruyucu dis hekimligi vaka 2

Porselen Laminalar

Bonding Dis Tedavisi

Bonding Uygulaması

Dis Teli tedavisi

Ortodonti

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşabilmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 809 47 47

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

Her türlü soru ve randevu için...

Sarıyer/İstanbul

Vadikoru, No:10/A İç Kapı No:100

İletişime Geç


Scroll to Top

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.