Onlıne Randevu Al

Sinus Lifting Operasyonu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Sinüs Lifting Ameliyatı

Sinüs en basit ifadeyle üst çene üzerindeki anatomik boşluklara denir.

Sinüsün çeşitli görevleri vardır bunlardan en önemlileri kafatasının ağırlığını azaltmak, ses oluşumu ve aldığımız havanın nemlenmesini ve temizlenmesini sağlamaktır.

sinüs kaldırma ameliyatı

Üst çenede kaybedilen dişler yerine implant gibi uygulamalar yapılmadığında kemik kayıpları devam eder ve sinüs kemik kaybıyla birlikte aşağı sarkar. Sinüs Kaldırma (lifting) cerrahi yollarla, çeşitli nedenlerle eriyen çene kemiğini yoğunlaştırmak veya eksik görülen yerlerde yeni kemik oluşumunu sağlamak için kullanılan bir ek cerrahi tekniktir.

Bu tekniğin amaçlarından biri ise implantın tam olarak yerleştirilmesine olanak sağlayacak gerekli yoğunluk,yükseklik ve hacimdeki kemiği oluşturmaktır. Yani implantın uzun ömürlü ve sağlıklı olabilmesi için bazı durumlarda sinüs lifting şarttır.

Sinüs Lifting İşlemi Sonrası Ağrı, Şişlik Olur mu?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi sinüs lifting işleminden sonra da bir miktar şişlik ve ağrı olması normal kabul edilir ve iyileşme için gereklidir

Sinüs lifting sonrası oluşan ağrı ve şişlik çeşitli ilaçlar ve doktor önerileriyle kontrol altına alınmaktadır.

 
İmplant tedavisini yapmak için belli bir kemik yüksekliğine ve kalınlığına ihtiyaç duyulur. Sinüs sarkması olduğu zaman implantın uygulanacağı bölgelerde yeterli miktarlarda kemik bulunmayabilir. Bu gibi durumlarda ileri cerrahi işlem olan sinüs lifting ile kemik artırımını yapılması gerekmektedir.

Sinüs Lifting Sonrası Şişlik Ne Kadar Sürer?

Sinüs lifting sonrası 48 saat içerisinde ilgili bölgede şişlik artabilir ardından iyileşme cevabına göre zamanla oluşan şişlik azalacaktır.

Sinüs Lifting İşlemi Zararlı Mıdır?

Sinüs lifting operasyonunun, cerrahi alanında uzman ve tecrübeli çene cerrahları tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Doktorunuz muayeneniz sonucunda işlem için uygun olmadığınız sonucuna varırsa bu durumu size bildirip alternatif seçenekleri size sunabilir.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

1Gunde Implant Dis i2

İmplant Tedavisi

koruyucu dis hekimligi vaka 2

Porselen Laminalar

Bonding Dis Tedavisi

Bonding Uygulaması

Dis Teli tedavisi

Ortodonti

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşabilmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 809 47 47

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

Her türlü soru ve randevu için...

Sarıyer/İstanbul

Vadikoru, No:10/A İç Kapı No:100

İletişime Geç


Scroll to Top

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.