Onlıne Randevu Al

Estetik Diş Hekimliği, Estetik Gülüş Tasarımı

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Estetik Diş Hekimliği
Estetik Gülüş Tasarımı

Güzellik ve Estetik kavramları söz konusu olduğunda, hem kadınlarda hem de erkeklerde ilk akla gelen ve en çok dikkat çeken terimler güzel bir gülüş ve orantılı yüz şeklidir.

Günümüzde estetik kavram anlayışının popülerleşmesi ile birlikte insanlar yüz ve dişleriyle ilgili birçok estetik işlemlere başvurmaktadırlar.

estetik gülüş tasarımı

Bunların başında da estetik diş hekimliği uygulamaları gelmektedir. Yüz estetiğinin olmazsa olmaz tamamlayıcısı olan gülüş ve diş estetiği son yıllarda hastalarımızın bizlerden en çok talep ettiği tedavilerin başında gelmektedir.

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler gülüş tasarlarken birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planması aşamasına geçiyoruz. 

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı; dişler , dudaklar, yüz yapısı , ten rengi ve karakter kişiye özeldir. Gerçek Gülüş Tasarımı bu bütünü tamamlayan ve hastaya istediği estetik görünümü ve fonksiyonu kazandırmayı amaçlayan tasarım olarak ifade edilebilir. Yapılan dizayn sonucunda, dişler (Beyaz Estetik) ve diş etlerinde (Pembe Estetik) uygun olan degisikliklerin, hangi miktarda yapılmasi gerektiği saptanır.

Diş estetiği ve gülüş tasarımı sayesinde problemli ağız ve diş yapısının tedavisi mümkün olmakla birlikte prepless, non-prep lamina veneer tedavileri gibi dişe dokunmadan yapılan minimal invaziv yöntemler önem kazanmaktadır.

Estetik Gülüş Tasarımı
Süreci Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Gülüş tasarım süreci aslında arkasında büyük bir ekibin olduğu bir süreç.

Özel tasarım bir arabanın üretim sürecinde olduğu gibi el işçiliğinin ve estetik bakış açısının oldukça önemli olduğu bu süreç yaklaşık 7-10 gün içerisinde tamamlanabiliyor..

Öncelikle hastanın fotoğraf çekimleri, yüz ölçümleri, kişisel beklentileri değerlendirildikten sonra kişiye en uygun, estetik ve doğal gülüş tasarımı için yola çıkılıyor.

hollywood estetigi

Estetik Diş Hekimliği
Hangi Durumlarda ve Kimlere Uygulanıyor?

Estetik diş hekimliğinin asıl amacı kişilerin estetik beklentilerinin karşılanmasıdır.

Zamanla dişlerde oluşan yıpranma ve renk değişiklikleri kişileri rahatsız eden en önemli problem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında ise dişlerdeki çapraşıklık problemleri ve diş kayıpları hastaları estetik çözümler aramaya iten diğer nedenlerin başında gelmektedir. 

Kişiye Özel Gülüş Mümkün Müdür?

Sanat, bilim, mühendislik gibi pek çok farklı alanı içerisinde barındıran estetik diş hekimliğinin en önemli noktalarından biri ise dudak, yüz, cinsiyet, karakter, ten rengi gibi pek çok farklı kriterin hesaplanarak doğal ve estetik gülüş harmonisinin yakalanmasıdır.

Yüz estetik oranları kişinin DNA’sı gibidir ,herkeste farklılık gösterir. Size özel yapılan gülüş tasarımı standart diş yapımını engeller ve kişiye kendi özelliklerine en uygun tasarıma ulaşmasını sağlar.

Kişiye özel oranların belirlenmesi sağlık, estetik ve doğallık açısından en uygun gülüşün elde edilmesi açısından oldukça önemlidir. 

Estetik Diş Hekimliği Ağrılı Mıdır?

Estetik diş hekimliğinde uygulanacak estetik gülüş tasarımı işlemi tamamen ağrısızdır. Ayrıntılı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için bize whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz. En kısa sürede hasta danışanlarımız sizinle iletişime geçecektir.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

1Gunde Implant Dis i2

İmplant Tedavisi

koruyucu dis hekimligi vaka 2

Porselen Laminalar

Bonding Dis Tedavisi

Bonding Uygulaması

Dis Teli tedavisi

Ortodonti

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşabilmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 809 47 47

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

Her türlü soru ve randevu için...

Sarıyer/İstanbul

Vadikoru, No:10/A İç Kapı No:100

İletişime Geç


Scroll to Top

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.