DİŞ ETİ KANAMASI
& PERİODONTOLOJİ

Diş eti kanaması, diş etlerinde meydana gelebilecek gingivitis, periodontitis ve benzeri diş eti problemlerinin en önemli belirtileri arasındadır ayrıca diş eti kanamaları lösemi,anemi,vitamin eksikliği gibi başka sistemik sağlık sorunlarına bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.

Dis eti kanamasi
Diş eti kanaması belirtileri nelerdir?

Diş eti kanaması en yaygın şekilde rutinde fırçalama esnasında kan görülmesi şeklinde fark edilir. Bunun yanı sıra diş eti kanamasına yol açan hastalığın farklı belirtileri olarak bazı hassasiyet sorunları da ortaya çıkabilmektedir.

Diş etlerindeki şişlik,ağrı ve hassasiyet başka sağlık problemlerinin erken dönem belirtileri arasında olabilmektedir.

Dis etki kanamasi

Diş eti kanamaları dişlerin çok sert ve travmatik fırçalanması, diş ipinin gereğinden daha sert kullanılması veya protezlerin yanlış dizaynı sebepleriyle meydana gelebilir.

Dis eti kanamasi i1
Diş eti kanaması nedenleri nelerdir?

Diş etlerim neden kanıyor ? Diş eti kanamasının sebebinin pek çok farklı nedenleri olabilmektedir

  • Diş eti iltihabı diş eti kanamalarında ortaya çıkan en yaygın nedenlerdendir
  • Kan sulandırıcı kullanan hastalarda diş eti kanamaları görülebilmektedir.
  •  Ağız hijyen ve bakımına dikkat etmemek.
  • Gebelik durumları sırasında değişen hormonal aktiviteler diş eti hassasiyetine yol açabilir ve spontan diş eti kanamaları meydana gelebilir. 
  • Sağlıksız beslenme, diş eti kanamalarına yol açabilen bir diğer unsurdur. İşlenmiş gıdalarda bulunan bazı bileşenler diş etlerini tahriş edebilir ve hassasiyetlere neden olur. Ayrıca vitamin ve mineral eksiklikleri de ağız ve diş sağlığının bozulması üzerinde oldukça etkilidir. Bu nedenle yeterli ve dengeli beslenmeye gereken özen gösterilmelidir.
  • Bazı sistemik hastalıklar diş eti problemlerine neden olabilmektedir.
PERİODONTOLOJİ
Periodontoloji kapsamındaki tedaviler nelerdir?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Periodontoloji Dalı  kapsamında birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Pembe estetik diş eti estetiğinin diğer bir adı olmakla birlikte Estetik gülüş dendiği zaman akla yalnızca dişler gelmemelidir. Sağlıklı ve orantılı diş etleri de güzel ve estetik gülüşün olmazsa olmazları arasındandır.

Pembe Estetik & Diş Eti Estetiği Uygulamaları sayfasını incele..

Pembe estetik diş eti estetiğinin diğer bir adı olmakla birlikte Estetik gülüş dendiği zaman akla yalnızca dişler gelmemelidir. Sağlıklı ve orantılı diş etleri de güzel ve estetik gülüşün olmazsa olmazları arasındandır.

Diş Eti Kanaması sayfasını incele..

Periodontitis aynı zamanda diş eti çekilmesi veya diş eti hastalığı olarak da adlandırılan , dişlerin çevresindeki yumuşak dokuya zarar veren ve eğer tedavi edilmezse bireyin dişlerini destekleyen kemikte erimeye sebep olan ciddi bir diş eti enfeksiyonudur.

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi sayfasını incele..

Ağız kokusu kişileri rahatsız edici bir durum olabilir ve kişinin tüm sosyal ve iş hayatını etkileyebilir.

Ağızda kötü koku olmasının sebebi genellikle kişinin ağız hijyenini tam olarak sağlayamamasından veya sistemik bir rahatsızlığın sonucunda gelişebilir.

Ağız Kokusu sayfasını incele..
ezgi

Ezgi Ayar

"

Ezgi AYAR

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Diş Eti Kanaması Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com