DİŞ ÇEKİMİ
AĞIZ VE ÇENE CERRAHİSİ

Diş çekimi nedir?

Diş çekimi bir diş hekimi ya da cerrah tarafından lokal anestezi altında gerçekleştirilen ir tedavi prosedürü olarak yapılan, dişin kemikteki soket yuvasından cerrahi müdahale ile çıkarılması işlemine verilen isimdir.

Diş çekimleri Gömülü 20 yaş cerrahileri, komplikasyonlu diş çekimleri ve normal çekimler olarak 3 ana başlıkta toplanabilir.

Dis cekimi Cerrahi Dis Cekimi
Dişler neden çekilir?

Günümüzde bilimsel ve teknolojik ilerlemenin modern diş hekimliği bilimine katkıları sayesinde, öncelikle diş hekimlerinin hedefinin dişleri tedavi etmek ve ağızda sağlıklı bir şekilde tutmak olmakla birlikte, bazı durumlarda, hasta sağlığını koruma veya tedavi planlaması nedeniyle diş çekimi seçeneğine başvurulmaktadır.

Dis cekimi Cerrahi Dis Cekimi i1

Ağız, diş ve çene cerrahlarının rutinde uyguladığı diş çekimleri cerragi deneyim bilgi ve birikim isteyen tedavilerdir. Her rutin diş çekimi, cerrahi çekime ya da komplikasyonlu çekime dönebilir.

CERRAHİ DİŞ HEKİMLİĞİ
Ağız ve Çene Cerrahisi kapsamındaki tedaviler nelerdir?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Cerrahi Diş Hekimliği kapsamında birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Çene cerrahları tarafından çene kemiğine yerleştirilen İmplantlar İleri Cerrahi eğitimi ve bilgisi gerektirmekle birlikte çene kemiğinde yoğun erime görülen hastalarda All on Four, All on Six, Zygoma ve Pterygoid implantlar gibi pekçok ileri implantoloji teknikleri uygulanabilir.

 İleri İmplant Cerrahisi sayfasını incele..

Yirmilik dişler (yirmi yaş dişi), ağzın arkasındaki, normal olarak ortaya çıkmaları veya gelişmeleri için yeterli alana sahip olmayan üçüncü azı dişleridir. Yirmi yaş dişleri, ağızda çıkan son yetişkin dişlerdir.

20 Yaş Diş Cerrahisi sayfasını incele..

Diş çekimi bir diş hekimi ya da cerrah tarafından lokal anestezi altında gerçekleştirilen ir tedavi prosedürü olarak yapılan, dişin kemikteki soket yuvasından cerrahi müdahale ile çıkarılması işlemine verilen isimdir.

Diş Çekimi sayfasını incele..

Sinüs en basit ifadeyle üst çene üzerindeki anatomik boşluklara denir. Sinüsün çeşitli görevleri vardır bunlardan en önemlileri kafatasının ağırlığını azaltmak, ses oluşumu ve aldığımız havanın nemlenmesini ve temizlenmesini sağlamaktır.

Sinüs Lifting sayfasını incele..

Çene kemiği tozu ( kemik grefti ) nedir? :

Kemik eksikliği ve kaybı durumunda, kemik oluşturmak istenen bölgeye uygulanan biyomateryallere  kemik grefti (kemik tozu) denmektedir.

Greft & Çene Kemiği Tozları sayfasını incele..

Diş Çekimi hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

AĞIZ VE ÇENE CERRAHİSİ

Her cerrahi işlem sonrası olduğu gibi hafif bir şişlik yara iyileşmesinin bir gereği olarak değerlendirilir ve normaldir.

Diş çekimi sonrası 2 saat yemek yenmemelidir.Ardından ilk birkaç gün çekim soketine kaçabilecek küçük parçacıklı besinler tercih edilmemeli yerine daha çok püre kıvamındaki besinler tercih edilmelidir.

Çekim sonrasındaki ilk gün tükürme, diş fırçalama, şiddetli çalkalama, pipet kullanma veya gargara yapılmamalı.

24 saat geçtikten sonra ise diş fırçalama ve antiseptik gargara kullanımına doktorunuzun önerdiği şekilde başlanır.

İyileşme sürecini bozacağından dolayı için ilk 48 saat sigara içilmemesi ise oldukça önemlidir.

ezgi

Ezgi Ayar

"

Ezgi AYAR

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Diş Çekim Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com