Onlıne Randevu Al

İmplantların Başarı Oranı Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İmplantların Başarı Oranı

İmplantlar yüksek başarı oranları gösterir ve birçok hastada uzun vadeli başarı sağlar. 

Bununla birlikte, bir dizi faktör bu oranları değiştirebilir. İşlemi yapan cerraha ve hastanın sağlık durumuna göre başarı oranı etkilenebilir.

İmplantların Başarı Oranı Nedir

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi, eksik dişleri veya dişleri tamamen yok olan kişilerde diş kaybını tedavi etmek için uygulanan bir cerrahi operasyondur. Bu tedavi sırasında çene kemiğine titanyum vida veya benzer bir implant yerleştirilir. İmplantlar, eksik bir dişin yerini almak için bir yapay diş kökü oluşturur ve bir porselen veya seramik diş restorasyonu yapılır. Bu işlemde genellikle kron, köprü veya protez gibi malzemeler gerekli bölgeye takılabilir.

İmplantın doğru konumda ve derinlikte yerleştirilmesi cerrah tarafından garanti edilir. Vücut, implantları titanyum veya titanyum alaşımlarından ürettiği için iyi tolere eder. Kron, köprü veya protezin içinde bulunduğu kalıcı diş restorasyonu implantların iyileşmesinden sonra uygulanır. Bu restorasyon, hastanın ağız yapısına ve tedavi planına göre tasarlanır ve ölçülür.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İlk adım, bir implant uzmanı veya diş hekimi tarafından hastanın ağız yapısı ve genel sağlık durumu değerlendirilir. Eksik dişlerin bulunduğu yerler ve sayıları araştırılır. Gerektiğinde çene kemiği yapısı röntgenler, 3D görüntüleme veya dijital tomografi kullanılarak incelenir.

İmplantların nereye yerleştirileceğini, hangi implantların kullanılacağını ve hangi restorasyonların uygulanacağını belirlemek için bir tedavi programı hazırlanır. İmplantlar cerrahi bir işlemdir. İmplantlar genellikle lokal anestezi veya sedasyon kullanılarak yerleştirilir. İmplantların çene kemiği içine yerleştirilmesi gereken noktalara dikkat edilir.

Hangi Durumlarda İmplant Tedavisi Uygulanmalıdır?

İmplantlar, diş kaybını tedavi etmek için ideal bir seçenektir çünkü diş kaybı hem estetik hem de fonksiyonel açıdan sorunlara neden olabilir. Tüm dişlerini kaybetmiş kişiler için tam diş protezi olarak bilinen implant destekli bir protez kullanılabilir.

Bu, sabit, sağlam bir çiğneme yüzeyi sağlar. İmplantlar, sabit köprüleri destekler. Bu da diş kaybı yaşayan hastalara eksik dişlerin yerine geçici bir protez takmak zorunda kalmadan sabit köprüleri destekler. Kayan protezlerin daha iyi sabitlenmesi için implantlar kullanılabilir, böylece daha fazla konfor ve fonksiyon elde edilir.

İmplant için Uygun Adaylar Kimlerdir?

İmplant tedavisi alacak kişilerin genel sağlık durumları implant cerrahisi için uygun olmalıdır. Özellikle diyabet, kalp hastalığı gibi kronik sağlık sorunlarını kontrol altında tutmuş kişiler, implant adayı olabilirler. İmplantların başarılı olması için ağız hijyeni çok önemlidir.

Potansiyel implant adaylarının düzenli olarak diş fırçalaması, diş ipi kullanımı ve diş hekimlerinin tavsiye ettiği ağız bakımına dikkat etmesi gerekir. İmplantlar her yaşta yapılabilir, ancak genellikle çocuklara implant uygulanmaz çünkü çene kemiği büyümeden implant yerleştirmek uygun değildir.

İmplant Fiyatları

Genel olarak, implant tedavisinin maliyeti kişiselleştirilir ve birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bir diş hekimi veya implant uzmanı ile konuşmak ve maliyetler hakkında ayrıntılı bilgi almak önemlidir.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

1Gunde Implant Dis i2

İmplant Tedavisi

koruyucu dis hekimligi vaka 2

Porselen Laminalar

Bonding Dis Tedavisi

Bonding Uygulaması

Dis Teli tedavisi

Ortodonti

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşabilmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 809 47 47

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

Her türlü soru ve randevu için...

Sarıyer/İstanbul

Vadikoru, No:10/A İç Kapı No:100

İletişime Geç


Scroll to Top

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.