Onlıne Randevu Al

Diş Kaplamaları İçin Nihai Kılavuz

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Diş kaplamaları, ister kozmetik ister ağız sağlığınızla ilgili olsun, çeşitli diş sorunları için artık en popüler çözümlerden biridir.

Gerçekten de, küresel diş kaplama pazarının değeri 1,55 milyar dolardan fazladır ve bu, bu prosedürün, özellikle de porselen kaplamaların popülaritesini göstermektedir.

Günümüz dünyasında Hollywood gülümsemesine sahip olmak için ünlü olmanıza gerek yok. Charles Pincus’un ilk diş kaplama yerleştirmeyi denediği 1928’den beri, kozmetik diş hekimliği sanatı çok yol kat etti.

Diş Kaplamaları nedir

Bütün bu yaygaranın neyle ilgili olduğunu bilmek ister misin? Bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için diş kaplama kılavuzumuza göz atın.

Ekiz Diş Kliniği olarak yardım etmek için buradayız!

Kaplamalar nedir?​

Diş kaplamaları, porselen veya kompozit reçine gibi diğer dayanıklı malzemelerden yapılmış ince diş renginde kabuklardır. Görünümlerini iyileştirmek ve gülümsemenizin çekiciliğini arttırmak için dişlerinizin yüzeyine kalıcı olarak yapıştırılırlar. Mevcut dişlerinizin rengini ve şeklini özel olarak iyileştirmek için özelleştirildikleri için, diş kaplamaları doğal görünümlü bir diş iyileştirme yöntemi sağlar.

Kaplamalar, aşağıdaki gibi diş sorunlarını tedavi etmek için kullanılabilir:

  • Yontma, kırık veya çatlak dişler
  • Aşırı, geri döndürülemez boyama
  • Boşluklar 
  • Konuşmayı düzeltmek için
  • Küçük yanlış hizalamalar
  • Diğer kozmetik iyileştirmeler

Birçok hasta için diş kaplama tedavisi, yaşam kalitelerinin yanı sıra benlik saygısını da artıran, hayatlarını değiştiren bir prosedürdür. Kaç tane kaplama alacağınız tamamen size kalmış. Dişiniz renksiz veya hasarlıysa, tek bir kaplama yeterli olabilir. Bununla birlikte, uyumlu bir görünüm ve dengeli bir gülümseme elde etmek için 10’lu diş kaplama seti de yaygın olarak kullanılır.

EMAX Lamine Porselen Kaplamalar​

Porselen kaplamalar, onları piyasadaki en güçlü ve en dayanıklı kaplamalar yapan seramikten yapılmıştır. Porselen kaplamaların en büyük avantajı, 10 ila 15 yıl gibi uzun bir kullanım ömrüne sahip olmaları ve doğal diş renginizle iyi uyum sağlayabilmeleridir. Tamamen kişiye özel üretilirler, yani dişlerinize mükemmel şekilde uyan bir kalıp oluşturmak için ölçü alınır.

Sonuç olarak kalıcı kaplamalar yapılana kadar geçici kaplamalar sağlanır. Kabukların bir kozmetik diş hekimi tarafından laboratuvarda özel olarak yapılması gerektiğinden, porselen kaplamalar için diş prosedürlerinin tamamlanması birkaç hafta sürebilir. Bu kaplamalar, dişlerinin doğal görünmesini isteyen kişiler için idealdir. Ayrıca uzun ömürlü, sağlam ve leke tutmayan daha kaliteli bir kabuk kullanılır.

Hazırlıksız Kaplamalar​

Gülümsemeyi kozmetik olarak geliştirmeye yönelik bu yöntem, diş renginde kompozit reçine veya ultra ince, yüksek kaliteli seramik malzeme kullanır. Hazırlık gerektirmeyen kaplamalar doğrudan dişlerin üst tabakasına yapıştırıldığı için, diş yapısının küçültülmesine genellikle gerek yoktur (veya çok sınırlı bir ihtiyaç vardır).

Minimal Hazır Kaplamalar​

Tipik olarak porselenden yapılan minimal prep kaplamalar, az miktarda diş minesinin çıkarılmasını ve düzgün bir uyum sağlamak için diş yapısının yeniden şekillendirilmesini gerektirir. Porselen kaplamalar, dişlerin ön yüzeylerini kaplayarak dişlere son derece estetik ve doğal bir görünüm kazandıran ince restorasyonlardır.

Hazırlıksız Kaplamalar​

Kaplama almak nispeten basit bir prosedürdür. Diş hekiminiz dişlerinizin sağlıklı olduğunu belirledikten sonra, istediğiniz kaplama türünü seçebileceksiniz. Diş hekiminiz gülümsemeniz için en iyi şekli ve rengi belirlemede size yardımcı olacaktır. Kaplamalarınızın şekli, mümkün olduğunca doğal görünmelerini ve ağzınızın ve yüzünüzün şekline uymasını sağlayacağı için bu önemlidir. Kaplamalarınızın takılacağı zaman geldiğinde, diş hekiminizin dişlerinizi zımparalaması gerekecektir. Bu, minenizin yüzeyini pürüzlendirerek, kaplamalarınızın dişlerinize yapışmasını kolaylaştırır.

Bu önemlidir, çünkü diş hekimi dişlerinizi zımparalamazsa, kaplamaların kayması ve dişlerinizden ayrılması daha olasıdır. Diş hekimi dişlerinizi küçük yumrular halinde zımparalamayacaktır, ancak önemli miktarda diş minesini temizleyecektir. Kaplamalar daha sonra özel bir yapıştırıcı ile dişlerinize yapıştırılır ve diş hekimi tarafından özel bir ışıkla sertleştirilir. Yapıştırıcı kuruduğunda, kaplamalarınız güvenli bir şekilde yerinde olmalıdır.

Bunu takiben, kaplamalarınız gülümsemenizin görünümünü önemli ölçüde iyileştirmeli ve hiç şüphesiz dişlerinizin ne kadar güzel olduğuna dair övgüler alacaksınız.

Uygulama Yöntemi

Porselen Kaplamaları uygulamak için diş hekimlerimiz tarafından indirekt teknik kullanılmaktadır. Kaplamalar, bu teknik kullanılarak dişlere yapıştırılmadan önce bir laboratuvarda oluşturulur. Porselen kaplamalar bu şekilde uygulanır.

Diş hekimleri araçlarıyla prefabrike kaplamaları biraz yeniden şekillendirebilse de, bu teknik kapsamlı son dakika ayarlamalarına izin vermez. Ancak son derece hassas ve estetik açıdan hoş sonuçlar verir.

Ne bilmek istiyorsun

Porselen kaplamalar, mevcut en güçlü ve en uzun ömürlü kaplama seçeneklerinden biri olarak bilinir. Diğer bir popüler seçenek ise kompozit reçine kaplamalardır. Ancak bu kaplamalar porselen kadar uzun ömürlü değildir. Porselen kaplamaların ana dezavantajı yüksek maliyetleridir. Bazı durumlarda oldukça maliyetli olabilirler. Bu, daha düşük kaliteli ve daha az kullanılan diğer kaplama türlerinin aksinedir.
masraflı.

Bununla birlikte, porselen kaplamalar uzun vadeli bir yatırım olarak görülebilir. Bunun nedeni, çok daha uzun olmasa da 10-15 yıl rahatlıkla dayanabilmeleridir. Kaplamalarınıza doğal dişleriniz gibi davranırsanız bu özellikle doğrudur.

Faydaları Nelerdir?

Diş kaplamaları, büyük bir diş ameliyatı geçirmeden harika görünümlü dişler elde etmenin mükemmel bir yoludur. Yanlış hizalanmış ve yontulmuş dişleri onarırlar, dişler arasındaki boşlukları doldururlar ve renk bozulmalarını kapatmak için beyaz kabuklar sağlarlar. Haftada iki kez diş fırçalamak ve mümkünse diş ipi kullanmak gibi tedaviden sonra uygun şekilde bakım yapılırsa uzun ömürlü olabilirler: porselen kaplamalar 15 yıla kadar dayanabilir. Pek çok insan dişlerindeki kusurlar nedeniyle özgüven eksikliği yaşar. Diş kaplamaları, dünyaya göstermek istediğiniz gülümsemeyi elde etmenin mükemmel bir yoludur!

Diş kaplamalarının bazı dezavantajları olmakla birlikte, birçok ağız sağlığı sorunu için en popüler, çekici ve etkili çözüm olmaya devam etmektedirler. Ekiz Diş Kliniği olarak, birçok müşterimizin herhangi bir diş tedavisi yaptırma konusundaki endişelerini anlıyor ve hayatınızı en çok etkileyecek kararları alırken kendinizi rahat hissetmenizi istiyoruz. İstanbul, Türkiye’deki Zirkonyum bazlı veya Emax Laminat Porselen diş kaplamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bizi arayın. Ekibimiz bir randevu ayarlamak ve gülümsemeniz için size daha fazla neden vermek için can atıyor!

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

1Gunde Implant Dis i2

İmplant Tedavisi

koruyucu dis hekimligi vaka 2

Porselen Laminalar

Bonding Dis Tedavisi

Bonding Uygulaması

Dis Teli tedavisi

Ortodonti

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşabilmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 809 47 47

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

Her türlü soru ve randevu için...

Sarıyer/İstanbul

Vadikoru, No:10/A İç Kapı No:100

İletişime Geç


Scroll to Top

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.