PEMBE ESTETİK
| DİŞ ETİ ESTETİĞİ
& ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Pembe estetik diş eti estetiğinin diğer bir adı olmakla birlikte Estetik gülüş dendiği zaman akla yalnızca dişler gelmemelidir. Sağlıklı ve orantılı diş etleri de güzel ve estetik gülüşün olmazsa olmazları arasındandır.

Göze güzel gelen estetik gülümsemede dişler kadar diş etlerinin estetiği de önemlidir. Estetiğin tamamlanması için diş etindeki problemlerin ve düzensizliklerin giderilmesi gerekir.

Pembe Estetik Dis eti estetigi
Pembe Estetik Dis eti estetigi m

Gülüş Tasarımı gibi estetik tedavi süreçlerinin çoğunda pembe estetik uygulamalarına başvurulur.

Yaprak diş kaplama (Lamina Veneer) ve Zirkonyum Kaplama  gibi tedaviler öncesi de en estetik sonuçların elde edilebilmesi adına diş eti estetiği uygulamaları yapılabilir

Pembe Estetik
(Diş eti Estetiği)

En doğal ve en estetik sonuçlar için diş eti estetiği (pembe estetik) ve de diş estetiği (beyaz estetik) harmonisi oldukça önemlidir.

Diş eti estetiği uygulamasında uygulanacak tedavi hastaların ihtiyaçlarına isteklerine ve de doktorun tavsiyesine göre yapılmaktadır.

Özellikle gülerken çok fazla diş etinin göründüğü gummy smile vakalarında pembe estetik uygulamaları oldukça önem kazanmaktadır.

Pembe Estetik Dis eti estetigi i1

Bu hastalarda uyguladığımız; Gingivektomi, Gingivoplasty, Gummy smile botoks tedavileri gibi çeşitli yöntemlerle hastalarımızın estetik kaygılarını giderebiliyoruz.

Kanal-Tedavisi
Dişte Pembe Estetik Kimlere Uygulanır?
  • Diş eti seviyeleri birbirinden farklı olanlar
  • Diş eti çekilmesi olan hastalar
  • Diş eti enfeksiyonu
  • Diş etleri asimetrik olanlar
  • Diş eti gülümsemesinie sahip hastalar (gummy smile)

 

Diş eti Estetiği Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Pembe estetik uygulamalarında gingivektomi (diş eti kesimi) veya gingivoplasti (diş eti şekillendirmesi) yapılarak diş boyları uzatılabilir, böylece gummy smile (fazla diş eti görünürlüğü) azaltılabilir ya da diş etlerindeki asimetriler düzeltilebilir.

Diş etleri çok kızarık ve şiş ise öncesinde detertraj(diştaşı temizliği) veya küretaj uygulamaları yapılır. Gülüş estetiği, yaş sınırlaması olmaksızın diş eti ve diş yapısı bu tedaviye uygun olan her hastaya yapılabilir.

Pembe Estetik hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

ESTETİK & KOZMETİK DİŞ HEKİMLİĞİ
PERİODONTOLOJİ
Periodontoloji kapsamındaki tedaviler nelerdir?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Periodontoloji Dalı  kapsamında birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Pembe estetik diş eti estetiğinin diğer bir adı olmakla birlikte Estetik gülüş dendiği zaman akla yalnızca dişler gelmemelidir. Sağlıklı ve orantılı diş etleri de güzel ve estetik gülüşün olmazsa olmazları arasındandır.

Pembe Estetik & Diş Eti Estetiği Uygulamaları sayfasını incele..

Pembe estetik diş eti estetiğinin diğer bir adı olmakla birlikte Estetik gülüş dendiği zaman akla yalnızca dişler gelmemelidir. Sağlıklı ve orantılı diş etleri de güzel ve estetik gülüşün olmazsa olmazları arasındandır.

Diş Eti Kanaması sayfasını incele..

Periodontitis aynı zamanda diş eti çekilmesi veya diş eti hastalığı olarak da adlandırılan , dişlerin çevresindeki yumuşak dokuya zarar veren ve eğer tedavi edilmezse bireyin dişlerini destekleyen kemikte erimeye sebep olan ciddi bir diş eti enfeksiyonudur.

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi sayfasını incele..

Ağız kokusu kişileri rahatsız edici bir durum olabilir ve kişinin tüm sosyal ve iş hayatını etkileyebilir.

Ağızda kötü koku olmasının sebebi genellikle kişinin ağız hijyenini tam olarak sağlayamamasından veya sistemik bir rahatsızlığın sonucunda gelişebilir.

Ağız Kokusu sayfasını incele..

Pembe estetik iyileşme süreci genellikle 10-14 gün içerisinde tamamlanmakla birlikte bu süre tedavi protokolüne göre değişebilmektedir.

Gülüşünden memnun olmayanlar, diş etlerinden rahatsızlık duyanlar ve daha estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen herkes Pembe estetik yöntemiyle daha doğal,estetik ve hoş bir gülümsemeye sahip olabilmektedirler

 

Çekilmiş diş etleri en sık karşılaşılan problemler arasında yer alır Böyle bir durumda  Pembe estetik (diş eti estetiği) uygulamaları yapılarak Diş etlerinin kök yüzeyinin kapatılması için diş eti grefti konulabilmektedir. İyileşme süresi sonrasında hem dişler hem de diş etlerinin sağlığı korunmuş olur.

doktorlarekiz

Ömer Ekiz

"

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Pembe Estetik & Diş Estetiği Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com