1 GÜNDE İMPLANT
& IMMEDIATE İMPLANT

Bir Günde İmplant Diş :

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla yerleştirilen titanyumdan elde edilmiş yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

Bir günde hem implantı yapmak hem de üzerine dişi koymak her durumda mümkün müdür?

1Gunde Implant Dis i2

1 Günde İmplant

Bunun için kemik yüksekliği, kalınlığı ve kalitesi ayrıca çene kemiği ve dişlerde herhangi bir enfeksiyon olup olmaması ayrıca hastalarımızın genel sağlık durumları detaylı bir şekilde değerlendirilerek bu kriterleri sağlayan kişilerde bir gün içerisinde implantların ve geçici dişlerinin takılması mümkün hale gelmiştir.

Gerekli kriterleri sağlamayan hastalarda ise yapılan Bir Günde İmplant uygulamaların uygun olmadığı ve bu sebeplerle bu implant uygulamalarında işlem öncesi doktorunuzun değerlendirmesi, doğru tedavi planlaması ve hasta uyumu oldukça önemlidir.

Bu sebeple bu kompleks tedavilerde doktorunuzun değerlendirmesi, doğru tedavi planlaması ve hasta uyumu oldukça önemlidir.

1Gunde Implant

Kompleks tedavilerde doktorunuzun değerlendirmesi, doğru tedavi planlaması ve hasta uyumu oldukça önemlidir.

Estetik Dis Hekimligi Ekiz Clinic1
Fast&Fixed

En güncel tedavilerden biri olan Fast&Fixed yöntemi dişsiz çeneye hemen implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş bir konsepttir.

Fast & Fixed tedavi konseptinde çekilen ya da çekilmesi gereken dişler yerine aynı gün içerisinde implantların yerleştirilip geçici dişlerin takılması ve hastaların herhangi bir estetik problem yaşamadan kliniğimizden ayrılmaları mümkün.

Arka bölgelerde kemik eksikliği olan durumlarda Fast&Fixed tekniği ile açısal implantlar (all on four) (all on six) yöntemleri kullanılarak ek ileri cerrahilere gerek kalmadan dişlerin çekildiği gün implantların yerleştirilmesi ve tam dişsiz hastalarda ise implantların yapılıp aynı gün protezlerin yapılması olanaklı hale gelmiştir.

İMPLANT TEDAVİSİ
İmplant Tedavisi Kapsamındaki
Diğer Tedaviler

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler İmplant Tedavisinde birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, titanyumdan hazırlanan yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

 İmplant Diş sayfasını incele..

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla yerleştirilen titanyumdan elde edilmiş yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

Bir günde hem implantı yapmak hem de üzerine dişi koymak her durumda mümkün müdür?

 1 Günde İmplant & Anında (Immediate) İmplant sayfasını incele..

Çenelerizin arka bölümünde kemik seviyesinin yetersiz olduğu durumlarda 4 veya 6 adet açılı implantın uygulanmasıyla hastalarımıza estetik ve fonksiyon açısından hareketli protezler (damak) yerine sabit bir protez uygulamamıza imkan tanıyan cerrahi konsepttir.

 All on 4 | All on 6 sayfasını incele..

En son çıkan tedavilerden olan Fast&Fixed yöntemi dişsiz çeneye hemen implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş bir konsepttir.

Fast & fixed tedavi konseptinde çekilen ya da çekilmesi gereken dişler yerine aynı gün içerisinde implantların yerleştirilip geçici dişlerin takılması ve hastaların herhangi bir estetik problem yaşamadan kliniğimizden ayrılmaları mümkün.

 Fast and Fixed sayfasını incele..

Çene kemiğindeki rezorpsiyon (erime) sonucu emik ilave işlemlerine alternatif olarak kullanılan dar çaplı implantlara mini implantlar denir. Standart implantlara göre tek farkı boyutunun küçük olmasıdır.

 Mini İmplantlar sayfasını incele..

1 Günde İmplant hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

İMPLANT TEDAVİSİ

Eğer hastalarımıza sinüs lifting, kemik grefti uygulamaları gibi ek bir cerrahi işlem uygulanmadıysa 3-4 ay içerisinde kalıcı protezleri yapılmaktadır.

İmplantlar ağız,diş ve çene cerrahisi anabilim dalından yetkinliğini almış çene cerrahları tarafından implant başına 5-10 dakika arasında değişen sürelerde çene kemiğine yerleştirilmektedir.

Gelişen son teknolojilerle birlikte implant dizayn ve tasarımları değişmiş bilimsel olarak yeni cerrahi teknikler ve prosedürler ortaya konmuştur.

Kemik yüksekliği kalınlığı,enfeksiyon varlığı, hasta yaşı ve sistemik durumu gibi bir çok farklı kriter doktorunuz tarafından detaylı değerlendirilikten sonra yapılan (immediate)(anında) implant uygulamaları yapılarak diş kaybı yaşadığınız bölgeye aynı gün içerisinde implant yerleştirilebilmektedir.

Bu tedavilere uygunluğunuz ise çeşitli radyografik ve klinik muayenenin ardından belirlenmektedir.

ezgi

Ezgi Ayar

"

Ezgi AYAR

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “1 Günde İmplant / Immediate Implant Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com