İMPLANT DİŞ
& 1 GÜNDE İMPLANT

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, titanyumdan hazırlanan yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

Dental implant operasyonları; cerrahi bilgi, birikim ve yetenek gerektiren kompleks tedaviler arasına girer.

Implant Dis Tedavisi

Her hasta implant tedavisi için ayrı değerlendirilip hastanın kemik seviyesi, kemik kalınlığı, komşu anatomik oluşumlar ve biyolojik sınırlandırmalar doktorunuz tarafından ileri görüntüleme teknikleriyle birlikte dikkatle değerlendirildikten sonra hasta işleme alınmalıdır.

İMPLANT DİŞ
TEDAVİSİ

Diş İmplantları, kaybedilen dişlerin, Fonksiyon ve Estetik olarak yerini tutması amacıyla, çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplant Diş kaybı sonucu yerleştirildikten sonra kemik ile kaynaşması için beklenir.

Gulus Tasarimi

Daha sonra İmplantın üst yapısının hazırlık aşamasına geçilir. Hastalarımıza dişlerinin çekildiği gün içerisinde İmplant Tedavisi yapılması 1 Günde İmplant (anında) Immediate İmplant uygulamaları ile mümkün hale gelmiştir

İMPLANT TEDAVİSİ
İmplant Tedavisi Kapsamındaki
Diğer Tedaviler

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler İmplant Tedavisinde birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, titanyumdan hazırlanan yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

 İmplant Diş sayfasını incele..

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla yerleştirilen titanyumdan elde edilmiş yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

Bir günde hem implantı yapmak hem de üzerine dişi koymak her durumda mümkün müdür?

 1 Günde İmplant & Anında (Immediate) İmplant sayfasını incele..

Çenelerizin arka bölümünde kemik seviyesinin yetersiz olduğu durumlarda 4 veya 6 adet açılı implantın uygulanmasıyla hastalarımıza estetik ve fonksiyon açısından hareketli protezler (damak) yerine sabit bir protez uygulamamıza imkan tanıyan cerrahi konsepttir.

 All on 4 | All on 6 sayfasını incele..

En son çıkan tedavilerden olan Fast&Fixed yöntemi dişsiz çeneye hemen implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş bir konsepttir.

Fast & fixed tedavi konseptinde çekilen ya da çekilmesi gereken dişler yerine aynı gün içerisinde implantların yerleştirilip geçici dişlerin takılması ve hastaların herhangi bir estetik problem yaşamadan kliniğimizden ayrılmaları mümkün.

 Fast and Fixed sayfasını incele..

Çene kemiğindeki rezorpsiyon (erime) sonucu emik ilave işlemlerine alternatif olarak kullanılan dar çaplı implantlara mini implantlar denir. Standart implantlara göre tek farkı boyutunun küçük olmasıdır.

 Mini İmplantlar sayfasını incele..
Estetik Dis Hekimligi Ekiz Clinic1
1 GÜNDE İMPLANT

İmplant uygulanacak hastalarımıza yaptığımız detaylı muayene sonrası implant operasyonu için herhangi bir engeli yoksa 1 günde implant uygulamak mümkündür. Diş çekiminin ardından implant yapılması planlanıyorsa ,çekimi planlanan dişte herhangi enfeksiyon,abse gibi bir patoloji olmaması durumunda da diş çekimin hemen ardından aynı gün implant uygulaması yapılabilmektedir. İmplant yerleşiminin ardından implantın kemik ile kaynaşması için yaklaşık 3 ay beklendikten sonra implantın üst yapım aşamasına geçilebilir.hastalarımız bu tedavi süresini geçici protezler kullanması amaçlanır ve kişiler dişsiz kalma problemi yaşamazlar.

 

MİNİ İMPLANTLAR

Kemik seviyesinin yetersiz olduğu durumlarda,implant sayısı artırılarak boyları daha kısa olan mini implantların kemilk erimesinin olduğu bölgelerde kullanımı da başarılı sonuçlar vermektedir.    

 

İMPLANT TEDAVİSİ

ALL ON 4
&
ALL ON 6

Çenelerizin arka bölümünde kemik seviyesinin yetersiz olduğu durumlarda  4 veya 6 adet açılı implantın uygulanmasıyla hastalarımıza estetik ve fonksiyon açısından hareketli protezler(damak) yerine sabit bir protez uygulamamıza imkan tanıyan cerrahi konsepttir.

Çene cerrahları tarafından  Kemik seviyesine göre tek çene için 4 veya 6 adet implant uygulanır ve implantların kemik ile kaynaşması için beklenir.

bu süreçte hastanın çiğneme ve konuşma fonksiyonunu kaybetmemesi için hastaya geçici bir protez yapılır ve hastanın bu süreci konforlu bir şekilde geçirmesi sağlanır.bu sürecin sonunda daimi protez yapımına başlanır.

3-4aylık bir süreçte tüm tedavi tamamlanır                    

Kisiye Ozel Gulus Tasarimi 1

İmplant Diş Tedavisi hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

İMPLANT TEDAVİSİ

İşlem süresini etkileyen pek çok faktör olmakla birlikte standart bir implant operasyonu olarak implant başı ortalama 5-10 dakika arasında değişen sürelerde implantlar Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalından yetkinliğini kazanmış çene cerrahları  tarafından çene kemiğine yerleştirilir.

Gelişen son teknoloji ve çeşitli araştırmalar sonucu eksik veya çekilmesi gerekli dişlerin aynı gün tedavi edilmesi ve hastalarımızın dişsiz kalmamları artık mümkün hale gelmiştir. 1 günde implant uygulaması(immediat) kemik kriterleri yeterli ve hiç dişi olmayan veya o gün dişinin çekilmesi gereken hastalar ve çene kemiklerinde ya da dişlerde herhangi bir patoloji ya da enfeksiyon varlığı tespit edilmeyen tüm hastalar için uygundur.

Uygulama sonrası implantların üzerine geçici dişler takılır. İmplantın kemikle olan uyumu için gerekli süre tamamlandıktan sonra da hastaya kalıcı dişleri takılır.

Her hasta sistemik durumu, kemik seviyesi, kemik kalınlığı, biyolojik ve anatomik sınırlandırılmalar açısından dikkatle değerlendirilmelidir.

Kontrol altına alınmamış sistemik bir rahatsızlığı olan ve de radyoterapi, kemoterapi gören hastalarda implant tedavisi sakıncalı olabilmektedir. Bu yüzden hastalar detaylı tüm tıbbi geçmişlerini doktoruyla paylaşmalı ve tedavi planlaması buna göre şekillenmelidir.

Cerrahi bir işlem olan implant operasyonundan önce sadece işlem yapılacak bölge lokal anestezi ile derin bir şekilde uyuşturulur ve hasta kesinlikle bir ağrı hissetmez. İşlem sonrası ise verilen ilaçlar ve doktorunuzun verdiği çeşitli önlemlerle post-operatif dönem ağrısız ve şişlik olmadan atlatılabilir.

İşlem sonrası implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilir yemek yiyebilir,konuşabilir, günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde doktorunuzun size önerdiği diyet şekliyle beslenmeniz gerekmektedir. Bu süreç sonrası  yapılacak daimi protezlerinizle istediğiniz şekilde beslenebileceksiniz.

İmplantların ömrü doğal dişler gibidir. Ağız hijyen ve bakımının iyi sağlanması koşuluyla ömür boyu kullanılır.

İmplant ücretleri kullanılan implant markasına göre değişkenlik gösterir. Bir ömür ağızda doğal dişlerin yerine alternatif olarak yerleştirilen implantlar geri döndürülemez kemik kayıplarının önüne geçmesi, estetik ve fonksiyonun devamlılığının sağlanması açısından ertelenmemesi gereken tedavilerdir.

doktorlarekiz

Ömer Ekiz

"

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “İmplant Diş / 1 Günde İmplant Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com