GÖRÜNMEYEN DİŞ TELİ &
INVISALIGN | ŞEFFAF PLAK

Invisalign neredeyse görünmez çıkartılabilir ve en son teknolojilerle kişiye özel olarak üretilen dijital bir ortodonti tedavi yöntemidir. Şeffaf plaklar diş tellerinin alternatifi olarak üretilmiş estetik ve kolay uygulanabilen bir tedavi şeklidir

Görünmeyen Diş Teli uygulamaları nelerdir?

Şeffaf plaklar ve dişlerin arka yüzeylerinden braketlenmesi olarak ifade edilen lingual ortodonti yöntemleri(içten diş teli) görünmeyen diş teli uygulamaları olarak değerlendirilir

Lingual Ortodonti nedir?

Lingual Ortodontik Tedavi, tellerin dişlerin dış yüzeyi yerine iç yüzeyine yerleştirildiği bir tedavi yöntemidir.

Öncelikle hastalarımızdan kişiye ölçüler alınır ve tedavi planlaması yapılır ardından kişiye özel plaklar laboratuvar ortamında üretilir.
Şeffaf plakların 2 haftada bir değiştirilir ve günde en az 22 saat takılması gerekir.

ORTODONTİ
Ortodontik Tedavi kapsamında hangi tedaviler uygulanır?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Ortodontik Tedavilerde birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda kişiye özel tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Ortodonti tedavisi normal diş yapısının olması gerektiğinden farklı,uyumsuz ve çapraşık olması durumunda bu sorunun düzeltilmesi için ağız, diş, ve yüz yapısını inceleyerek dişlerdeki çapraşık diş problemlerini düzeltip, kişinin istediği dişlere ve çene yapısına kavuşmasını sağlayan bir bilim dalıdır.

Ortodonti Tedavisi sayfasını incele..

Invisalign neredeyse görünmez çıkartılabilir ve en son teknolojilerle kişiye özel olarak üretilen dijital bir ortodonti tedavi yöntemidir. Şeffaf plaklar diş tellerinin alternatifi olarak üretilmiş estetik ve kolay uygulanabilen bir tedavi şeklidir.

Görünmeyen Diş Teli sayfasını incele..

Invisalign Şeffaf plak tedavisi, klasik metal veya porselen teller kullanılmadan, 3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel hazırlanan plaklar kullanılarak yapılan en son teknoloji ortodontik tedavidir.

Invisalign Şeffaf plak tedavisi sayfasını incele..

Dişlerinde çapraşıklık,düzensizlik olan kişiler bu problemin giderilmesini istemekle birlikte, standart bir ortodontik tedavinin gerçeği olan tellerin görüntüsünden dolayı tedavi olmaktan kaçınmaktadır.

Şeffaf Braketler sayfasını incele..

Görünmeyen Diş Teli & Invisalign
hakkında Sıkça Sorulan Sorular

ORTODONTİ & TELSİZ ORTODONTİ

Dişlerdeki çapraşıklığın ve uyumsuzluğun düzeltilmesi için dişlere hareket verecek ortodontik kuvvetlerin oluşturulması gerekir. Bu kuvvet oluşturulduktan sonra dişler düzelmeye başlar. Bu kuvvetin hangi sistem ve tedavi yöntemiyle oluşturulduğunun bir önemi yoktur. Bu mantıkla şeffaf plak veya lingual ortodonti tedavisinin normal diş telinden hiçbir farkı yoktur.

Invisalign ,şeffaf plaklar ya da lingual ortodonti tedavileri teknolojinin gelişmesiyle birlikte çoğu vakada uygulanabilmektedir. Doğru tedavi planlamanızın yapılması için mutlaka bir ortodontist uzmanına muayene olmanız gerekmektedir.

Dr. Ömer Ekiz

"

dr

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora/uzmanlık eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Görünmeyen Diş Teli” tedavisi olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com