DİŞ BEYAZLATMA
& ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Diş Beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözümdür.

DİŞ BEYAZLATMA ZARARLI MIDIR?

Hekimimiz tarafından ofis beyazlatma ve ev tipi sistemler ile uygulanmasında hiçbir zarar bulunmamaktadır.

Ancak bilinçsizce kullanılan diş beyazlatma ürünlerinin diş hassasiyetinizi ciddi miktarda arttırabileceği için yarardan çok zararlı etkiye sahip olabileceği unutulmamalıdır.

Kalıcı diş beyazlatma istendiğinde mutlaka lazerle tedavi seçeneği tercih edilmelidir. Diş lerde uzman estetik diş hekimlerinden destek almalısınız.

Diş beyazlatma kalıcı mıdır?

Kalıcı diş beyazlatma işlemi, çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini açmak için uygulanmaktadır. Diş beyazlatma kalıcı mıdır? Sorusunun cevabı ise pek çok farklı etkene bağlıdır.

Kişinin diş ve mine, dentin yapısı (diş alt rengi), kullandığı ilaçlar, kahve ve sigara kullanımı ile ağız hijyen ve bakımına temizliğine özen gösterme durumunda bağlı olarak diş beyazlatmanın kalıcılığı değişecektir.

Kalıcı diş beyazlatma sürecinde kişilere büyük görev düşmektedir.
Kalıcı diş beyazlatma istendiğinde mutlaka lazerle tedavi seçeneği tercih edilmelidir. Diş beyazlatma işlemi için uzman estetik diş hekimlerinden destek almalısınız.

Diş beyazlatmayı ne kadar aralıklarla yaptırabilirim ?

Dişlerin tekrar eski renklerine dönmeden 6 ayda bir düzenli kontroller sağlanarak gerektiği takdirde beyazlatma işleminin 6 ayda veya yılda bir tekrarlanması, beyazlığın daha kalıcı olması açısından değerlendirilebilir.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ
Estetik Diş Hekimliğinde hangi tedaviler uygulanır?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler gülüş tasarlarken birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Güzellik ve Estetik kavramları söz konusu olduğunda, hem kadınlarda hem de erkeklerde ilk akla gelen ve en çok dikkat çeken terimler güzel bir gülüş ve orantılı yüz şeklidir.

 Estetik Diş Hekimliği sayfasını incele..

Güzellik ve Estetik kavramları söz konusu olduğunda, hem kadınlarda hem de erkeklerde ilk akla gelen ve en çok dikkat çeken terimler güzel bir gülüş ve orantılı yüz şeklidir.

Gülüş Tasarımı sayfasını incele..

Laminate Veneer restorasyonlar, dişlerin estetik görünümlerini ve fonksiyonel yapılarını düzeltmek amacıyla planlanan ve güncel sistemler yardımıyla dişler üzerine çok ince bir tabaka halinde yapıştırılan porselen restorasyonlardır.

Porselen Laminalar sayfasını incele..

Bonding uygulaması dişlerde bir işlem uygulanmadan kompozit dolgu malzemelerin dişlere uygulanarak dişlere fonksiyon ve estetiğin tekrardan geri kazandırılması şeklinde ifade edilebilir .

Bonding Uygulamaları sayfasını incele..

Dişlerde meydana gelen çürük, renk değişikliği ve travma nedenli kırık gibi durumların tedavisinde kompozit restorasyonlara alternatif kullanılan dijital üretilen estetik porselen materyallere inlay onlay denmektedir.

Porselen | İnley & Onley sayfasını incele..

Diş Beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözümdür.

Diş Beyazlatma sayfasını incele..

Estetiksel beklenti, doğallığın sağlanması ve fonksiyonel direnç gibi istenilen tüm özellikleri barındıran bu yöntemde, alt yapı olarak gri metal yerine Beyaz Zirkonyum kullanılır.

Zirkonyum Porselen sayfasını incele..

Günümüzde estetik ve güzellik kavramlarının popülerliğinin artmasıyla birlikte kullanılmaya başlanılan estetik beyaz dolgular olarak ifade edilen kompozit dolgular sıklıkla rutinde kullandığımız restoratif materyallerdendir.

Estetik Dolgular sayfasını incele..

Dişlere takılıp çıkartılabilen mücevherli aksesuarlar diğer adıyla Grillz; ilk olarak 1980’li yıllarda New York’ta hip-hop sanatçıları tarafından takılmaya başlandı ve 2000’li yılların ortalarında popüler hale gelen diş mücevherleridir.

Diş Mücevheri (Grillz) sayfasını incele..

Dr. Ezgi Ayar

"

dr

Ezgi AYAR

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Diş Beyazlatma” yaptırmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com