BONDING UYGULAMALARI &
ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Bonding uygulaması dişlerde bir işlem yapılmadan kompozit dolgu malzemelerin dişlere uygulanarak dişlere fonksiyon ve estetiğin tekrardan geri kazandırılması şeklinde ifade edilebilir.

Bonding uygulaması dişlere bir işlem yapılmadan dişlerdeki çeşitli problemleri ortadan kolaylıkla kaldırabildiğinden dolayı estetik diş hekimliği uygulamalarında oldukça sık tercih edilmektedir.

Kullanılan materyal ve uygulayacak hekimin becerisiyle birlikte estetik bakış açısı ortaya çıkacak sonuçları etkileyecektir.

Bonding Dis Tedavisi
PORSELEN LAMİNA MI BONDİNG Mİ TERCİH ETMELİYİM ?

Porselen laminalar daha estetik ve renkleşme ihtimali daha zor olan materyallerden yapılmaktadır. Porselen laminalar daha doğal ve estetik sonuçlar verirken diş renginde zamanla değişiklik olmaz.

Kompozit laminalar ile yapılan bonding işlemleri ise 1-2 saatlik zaman zarfında ve tek seansta yapılabildiği için 7 ila 10 gün içerisinde tamamlanabilen porselen laminalara göre daha kısa sürede tamamlanabilir.

Bonding Dis Tedavisi i1

Bonding uygulaması ne kadar ve kaç seans sürer?

Bonding uygulamaları tedavi yapılacak diş sayısına göre değişmekle birlikte 3-4 dişi içine alan bonding tedavileri yaklaşık 1.5-2 saat içerisinde ve tek seansta tamamlanmaktadır.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ
Estetik Diş Hekimliğinde hangi tedaviler uygulanır?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler gülüş tasarlarken birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Güzellik ve Estetik kavramları söz konusu olduğunda, hem kadınlarda hem de erkeklerde ilk akla gelen ve en çok dikkat çeken terimler güzel bir gülüş ve orantılı yüz şeklidir.

 Estetik Diş Hekimliği sayfasını incele..

Güzellik ve Estetik kavramları söz konusu olduğunda, hem kadınlarda hem de erkeklerde ilk akla gelen ve en çok dikkat çeken terimler güzel bir gülüş ve orantılı yüz şeklidir.

Gülüş Tasarımı sayfasını incele..

Laminate Veneer restorasyonlar, dişlerin estetik görünümlerini ve fonksiyonel yapılarını düzeltmek amacıyla planlanan ve güncel sistemler yardımıyla dişler üzerine çok ince bir tabaka halinde yapıştırılan porselen restorasyonlardır.

Porselen Laminalar sayfasını incele..

Bonding uygulaması dişlerde bir işlem uygulanmadan kompozit dolgu malzemelerin dişlere uygulanarak dişlere fonksiyon ve estetiğin tekrardan geri kazandırılması şeklinde ifade edilebilir .

Bonding Uygulamaları sayfasını incele..

Dişlerde meydana gelen çürük, renk değişikliği ve travma nedenli kırık gibi durumların tedavisinde kompozit restorasyonlara alternatif kullanılan dijital üretilen estetik porselen materyallere inlay onlay denmektedir.

Porselen | İnley & Onley sayfasını incele..

Diş Beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözümdür.

Diş Beyazlatma sayfasını incele..

Estetiksel beklenti, doğallığın sağlanması ve fonksiyonel direnç gibi istenilen tüm özellikleri barındıran bu yöntemde, alt yapı olarak gri metal yerine Beyaz Zirkonyum kullanılır.

Zirkonyum Porselen sayfasını incele..

Günümüzde estetik ve güzellik kavramlarının popülerliğinin artmasıyla birlikte kullanılmaya başlanılan estetik beyaz dolgular olarak ifade edilen kompozit dolgular sıklıkla rutinde kullandığımız restoratif materyallerdendir.

Estetik Dolgular sayfasını incele..

Dişlere takılıp çıkartılabilen mücevherli aksesuarlar diğer adıyla Grillz; ilk olarak 1980’li yıllarda New York’ta hip-hop sanatçıları tarafından takılmaya başlandı ve 2000’li yılların ortalarında popüler hale gelen diş mücevherleridir.

Diş Mücevheri (Grillz) sayfasını incele..

Estetik Dis Hekimligi Ekiz Clinic1
Bonding uygulaması Sonrası Dişlerde Herhangi Bir Değişiklik Olur mu?

Bonding uygulamasından sonra, diğer tüm uygulamalardan sonra olduğu gibi dişleri korumak  yeme içme konusunda dikkatli davranmak oldukça önemlidir.

Çeşitli renklendirici besinler dişlerde renkleşmeye sebep olabilmektedir.

Bonding uygulamaları sonrası dişinizin hemen hemen doğal dişiniz ile aynı fonksiyonel ve estetik şartları sonuçları ortaya koyduğunu düşünebilirsiniz.

Doğal dişinizde renklenme yapan gıdalar,bonding uygulamalarıyla yapılan kompozit laminalar için de renk değişikliklerine sebebiyet verebilir.

Bu sebeplerden ağız,hijyen ve bakımı bonding uygulamaları sonrası oldukça önemlidir.

 

Bonding Uygulamaları hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

ESTETİK & KOZMETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Bonding uygulaması; diş yapısında estetik kaygı ve fonksiyonel problemler yaşayan her hastada uygulanabilir..

Diş rengini ve şeklini değiştirmek, dişleri büyütmek, , diş kırıklarını tamir etmek, dişler arasındaki diastemaları boşlukları gidermek isteyen her hasta  Bonding tdavisi yaptırabilir.

ezgi

Ezgi Ayar

"

Ezgi AYAR

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Bonding Diş Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com