ALL ON 4 / ALL ON 6
& 1 GÜNDE İMPLANT

Çenelerizin arka bölümünde kemik seviyesinin yetersiz olduğu durumlarda 4 veya 6 adet açılı implantın uygulanmasıyla hastalarımıza estetik ve fonksiyon açısından hareketli protezler (damak) yerine sabit bir protez uygulamamıza imkan tanıyan cerrahi konsepttir.

All on 4 6 implant

Çene cerrahları tarafından kemik seviyesine göre tek çene için 4 veya 6 adet implant uygulanır ve implantların kemik ile kaynaşması için beklenir.
bu süreçte hastanın çiğneme ve konuşma fonksiyonunu kaybetmemesi için hastaya geçici bir protez yapılır ve hastanın bu süreci konforlu bir şekilde geçirmesi sağlanır. Bu sürecin sonunda daimi protez yapımına başlanır. 3-4 aylık bir süreçte tüm tedavi tamamlanır.

ALL ON FOUR / ALL ON SIX

Eğer tüm dişlerinizi kaybettiğiniz için ağzınızda hiç dişiniz yoksa ve çene kemiğinizde çok fazla kemik erimesi (kemik rezorpsiyonu) varsa sabit dişler kullanmanız için ideal olan tedavi yöntemi All on Four ve All on Six İmplant Tedavisi olabilir.

Bu tedavi ile çok özel 4 ya da 6 implantlar çeşitli açılarla çene kemiğine yerleştirilerek kişinin sabit dişlere sahip olması sağlanabiliyor.

All on 4 All on 6

İmplantlar üzerine yerleştirilen zirkonyum ya da emax kuronlarla tasarlanan hibrit protezlerle estetik ve fonksiyonel olarak çok başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.

All on 4
All on Four Sisteminin Normal İmplant Sisteminden Farkı Nedir?

All on Four ya da All on Six sistemlerinde implantlar çeneye çeşitli açılarla yerleştiriliyor. Çenenize yerleştirilen açılı implantlar çok daha fazla kemikten destek alarak, 6 ile 8 implantın taşıyabileceği yükü sadece dört implant ile fonksiyonel olarak dağıtabiliyor. All on Four ve All on Six konseptiyle yerleştirilen implantlar ileri cerrahi eğitimi alan çene cerrahları tarafından dizayn edilerek çene kemiğine en ideal açıda ve konumda yerleştiriliyor.

All on four ve All on Six İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İmplantlar çeneye yerleştirildikten sonra aynı gün içerisinde dizayn edilen geçici dişler hazırlanıyor. 3 ile 6 ay arasında değişen bekleme süresi boyunca bu geçici dişler sayesinde ağız sağlığınız, fonksiyon ve estetiğiniz korunuyor. Bu süreç sonrasında ise. All on Four ve All on Six sistemlerinde hibrit porselenler kullanıldığı için hem dudak hem de yumuşak doku desteği sağlandığı için maksimum estetik sonuçlar elde edilebiliyor.

All on four ve all on six tedavileri takıp çıkarılabilen damaklar (total protezler) kullanmak istemeyen hastalar için en estetik tedavi alternatiflerinden biridir.

İMPLANT TEDAVİSİ

All on Four & All on Six farkı nedir?

All on 4 All on 6 i2

Çene kemiğine yerleştirilen implantların planlaması yapılırken öncelikle dikkat edilen noktalardan biri de implatlara gelen çiğneme kuvvetlerinin dağılımıyla ilgili yapılan değerlendirme.

Bu değerlendirmeyi doktorunuz çene kemiğinizin kalitesi ve yoğunluğuna göre yaptıktan sonra implant planlanan bölgeye 6 (all on six) ya da 4 (all on four) implant konsepti planlanarak uzun dönem en başarılı olacak tedavi seçeneği doktorunuz tarafından belirleniyor.

Bu implantların üzerine de estetik porselen dişlerle uygulanan hibrit protezler yerleştiriliyor

İmplant Diş Tedavisi hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

İMPLANT TEDAVİSİ

İşlem süresini etkileyen pek çok faktör olmakla birlikte standart bir implant operasyonu olarak implant başı ortalama 5-10 dakika arasında değişen sürelerde implantlar Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalından yetkinliğini kazanmış çene cerrahları  tarafından çene kemiğine yerleştirilir.

Gelişen son teknoloji ve çeşitli araştırmalar sonucu eksik veya çekilmesi gerekli dişlerin aynı gün tedavi edilmesi ve hastalarımızın dişsiz kalmamları artık mümkün hale gelmiştir. 1 günde implant uygulaması(immediat) kemik kriterleri yeterli ve hiç dişi olmayan veya o gün dişinin çekilmesi gereken hastalar ve çene kemiklerinde ya da dişlerde herhangi bir patoloji ya da enfeksiyon varlığı tespit edilmeyen tüm hastalar için uygundur.

Uygulama sonrası implantların üzerine geçici dişler takılır. İmplantın kemikle olan uyumu için gerekli süre tamamlandıktan sonra da hastaya kalıcı dişleri takılır.

Her hasta sistemik durumu, kemik seviyesi, kemik kalınlığı, biyolojik ve anatomik sınırlandırılmalar açısından dikkatle değerlendirilmelidir.

Kontrol altına alınmamış sistemik bir rahatsızlığı olan ve de radyoterapi, kemoterapi gören hastalarda implant tedavisi sakıncalı olabilmektedir. Bu yüzden hastalar detaylı tüm tıbbi geçmişlerini doktoruyla paylaşmalı ve tedavi planlaması buna göre şekillenmelidir.

Cerrahi bir işlem olan implant operasyonundan önce sadece işlem yapılacak bölge lokal anestezi ile derin bir şekilde uyuşturulur ve hasta kesinlikle bir ağrı hissetmez. İşlem sonrası ise verilen ilaçlar ve doktorunuzun verdiği çeşitli önlemlerle post-operatif dönem ağrısız ve şişlik olmadan atlatılabilir.

İşlem sonrası implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilir yemek yiyebilir,konuşabilir, günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde doktorunuzun size önerdiği diyet şekliyle beslenmeniz gerekmektedir. Bu süreç sonrası  yapılacak daimi protezlerinizle istediğiniz şekilde beslenebileceksiniz.

İmplantların ömrü doğal dişler gibidir. Ağız hijyen ve bakımının iyi sağlanması koşuluyla ömür boyu kullanılır.

İmplant ücretleri kullanılan implant markasına göre değişkenlik gösterir. Bir ömür ağızda doğal dişlerin yerine alternatif olarak yerleştirilen implantlar geri döndürülemez kemik kayıplarının önüne geçmesi, estetik ve fonksiyonun devamlılığının sağlanması açısından ertelenmemesi gereken tedavilerdir.

İMPLANT TEDAVİSİ
İmplant Tedavisi Kapsamındaki
Diğer Tedaviler

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler İmplant Tedavisinde birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, titanyumdan hazırlanan yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

 İmplant Diş sayfasını incele..

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla yerleştirilen titanyumdan elde edilmiş yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

Bir günde hem implantı yapmak hem de üzerine dişi koymak her durumda mümkün müdür?

 1 Günde İmplant & Anında (Immediate) İmplant sayfasını incele..

Çenelerizin arka bölümünde kemik seviyesinin yetersiz olduğu durumlarda 4 veya 6 adet açılı implantın uygulanmasıyla hastalarımıza estetik ve fonksiyon açısından hareketli protezler (damak) yerine sabit bir protez uygulamamıza imkan tanıyan cerrahi konsepttir.

 All on 4 | All on 6 sayfasını incele..

En son çıkan tedavilerden olan Fast&Fixed yöntemi dişsiz çeneye hemen implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş bir konsepttir.

Fast & fixed tedavi konseptinde çekilen ya da çekilmesi gereken dişler yerine aynı gün içerisinde implantların yerleştirilip geçici dişlerin takılması ve hastaların herhangi bir estetik problem yaşamadan kliniğimizden ayrılmaları mümkün.

 Fast and Fixed sayfasını incele..

Çene kemiğindeki rezorpsiyon (erime) sonucu emik ilave işlemlerine alternatif olarak kullanılan dar çaplı implantlara mini implantlar denir. Standart implantlara göre tek farkı boyutunun küçük olmasıdır.

 Mini İmplantlar sayfasını incele..
doktorlarekiz

Ömer Ekiz

"

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “All on 4 / All on 6 Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com