20 YAŞ DİŞİ CERRAHİSİ & AĞIZ VE ÇENE CERRAHİSİ

Yirmilik dişler (yirmi yaş dişi), ağzın arkasındaki, normal olarak ortaya çıkmaları veya gelişmeleri için yeterli alana sahip olmayan üçüncü azı dişleridir. Yirmi yaş dişleri, ağızda çıkan son yetişkin dişlerdir. Çoğu insan ağzın arkasında dört yirmi yaş dişine sahiptir; ikisi üstte, ikisi altta.

20 yas disi cekimi

Gömülü 20 yaş dişleri ağrıya, diğer dişlerde hasara ve diğer diş sorunlarıyla beraber diş eti problemlerine neden olabilir. Bazı durumlarda gömülü yirmi yaş dişleri, ani bir soruna yol açmayabilir ancak arka bölgelerde ve temizlenmesi zor oldukları için diş çürümesine ve diş eti hastalığına diğer dişlere göre daha savunmasız olabilirler.

Ağrıya veya diğer diş komplikasyonlarına neden olan gömülü yirmi yaş dişlerinin genellikle çekilmesi önerilir. Bazı diş hekimleri ve çene cerrahları, gelecekteki sorunları önlemek için semptomlara neden olmayan gömülü yirmilik dişlerinin çıkarılmasını da önermektedir.

YİRMİLİK DİŞLER
& 20 YAŞ DİŞİ

Yirmilik dişler (yirmi yaş dişi) Genellikle ağzın arkasındaki, normal olarak ortaya çıkmaları veya gelişmeleri için yeterli alana sahip olmayan üçüncü azı dişleridir. Yirmi yaş dişleri, ağızda çıkan son yetişkin dişlerdir. Çoğu insan ağzın arkasında dört yirmi yaş dişine sahiptir; ikisi üstte, ikisi altta.

20 yaş dişleri ağrıya, diğer dişlerde hasara,diş ve dişeti iltihabına, diğer diş sorunlarına neden olabilir.
Ağrıya veya diğer diş komplikasyonlarına neden olan gömülü yirmi yaş dişlerinin genellikle çekilmesi önerilir. Bazı diş hekimleri ve çene cerrahları, gelecekteki sorunları önlemek için semptomlara neden olmayan gömülü yirmilik dişlerinin çıkarılmasını da önermektedir.

Diş ağrısı ciddi bir enfeksiyonun ilk belirtisi olarak başlayabilir bu sebeplerle bu diş ağrısı problemin ertelenmemesi ve hemen  bir diş hekimine başvurulması oldukça önemli.

yirmi yas disi cekimi

20 yaş çekimleri için cerrahi alanında eğitim almış çene cerrahları bu problemlerinizi gidermek için sizlere çözüm  olacaktır.

20 yaş çekiminin süresi çekimin zorluğu, dişin anatomik konumu,akut ve kronik bir durum olup olmaması ve hastanın şikayetleri ve sistemik durumu gibi çok çeşitli etkene bağlıdır.

Ekiz klinik Vadikoru Sariyer
Yirmilik Diş Çekimi

Yirmilik diş çekimi, cerrahi tecrübe  ve yetenek gerektiren bir işlem olmakla birlikte çene cerrahlarının rutinde uyguladığı tedavilerle bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Yirmi yaş dişi çekimi, ağzınızın arka köşelerinde üstte ve altta bulunan dört kalıcı yetişkin diş olan bir veya daha fazla yirmi yaş dişini çıkarmak için cerrahi bir işlemdir. Bir bilgelik dişinin büyümesi için yer yoksa ağrı, enfeksiyon veya diğer diş problemleriyle sonuçlanırsa, muhtemelen çekmeniz gerekecektir.

Yirmilik diş çekimi, bir diş hekimi veya bir çene cerrahı tarafından yapılabilir. 20 yaş dişinin neden olduğu ağrı, şişlik, yemek birikmesi (food impaction), enfeksiyon, ortodontik ve diş eti problemleri sonucunda genellikle 20 yas dişinin çekimine karar verilir. Ardından bu çekim işlemi, işlemin zorluğuna göre bir diş hekimi ya da çene cerrahi tarafından yapılabilir. Gelecekteki olası sorunları önlemek için, bazı diş hekimleri ve çene cerrahları, gömülü dişler şu anda sorun yaratmasa bile yirmilik diş çekimi önermektedir.

AĞIZ VE ÇENE CERRAHİSİ

Yirmilik
Diş Ağrısı Çözümleri

Evde uygulayacağınız buz, reçetesiz ağrı kesiciler ve çeşitli gargaralarla ağrı hafifleyebilir fakat durumun kötüleşmemesi adına hemen bir diş randevusu almanız en doğru karar olacaktır.

→ Buz Çipleri
Ağrıyı uyuşturmak ve şişmeyi azaltmak için ağrılı yirmi yaş dişlerine uygulayın.

→ Reçetesiz Ağrı Kesiciler
Ağrılı yirmi yaş dişlerinin neden olduğu rahatsızlığı geçici olarak hafifletmeye yardımcı olabilirler.

Yirmilik Diş Çekimi-Cerrahi Diş Çekimi

20 Yaş Diş Cerrahisi hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

AĞIZ VE ÇENE CERRAHİSİ

Bu cerrahi işlem öncesi ilgili bölge lokal anestezik solüsyonlarla derin bir şekilde uyuşturulur ve hastalarımız ağrı hissetmez.

Her cerrahi işlem sonrası bir miktar şişlik beklenir bu korkulacak bi durum yoktur. Doktorunuzun yazdığı ilaçlar ve verdiği önerilerle işlem sonrası dönem oldukça konforlu atlatılabilmektedir.

CERRAHİ DİŞ HEKİMLİĞİ
Ağız ve Çene Cerrahisi kapsamındaki tedaviler nelerdir?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Cerrahi Diş Hekimliği kapsamında birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Çene cerrahları tarafından çene kemiğine yerleştirilen İmplantlar İleri Cerrahi eğitimi ve bilgisi gerektirmekle birlikte çene kemiğinde yoğun erime görülen hastalarda All on Four, All on Six, Zygoma ve Pterygoid implantlar gibi pekçok ileri implantoloji teknikleri uygulanabilir.

 İleri İmplant Cerrahisi sayfasını incele..

Yirmilik dişler (yirmi yaş dişi), ağzın arkasındaki, normal olarak ortaya çıkmaları veya gelişmeleri için yeterli alana sahip olmayan üçüncü azı dişleridir. Yirmi yaş dişleri, ağızda çıkan son yetişkin dişlerdir.

20 Yaş Diş Cerrahisi sayfasını incele..

Diş çekimi bir diş hekimi ya da cerrah tarafından lokal anestezi altında gerçekleştirilen ir tedavi prosedürü olarak yapılan, dişin kemikteki soket yuvasından cerrahi müdahale ile çıkarılması işlemine verilen isimdir.

Diş Çekimi sayfasını incele..

Sinüs en basit ifadeyle üst çene üzerindeki anatomik boşluklara denir. Sinüsün çeşitli görevleri vardır bunlardan en önemlileri kafatasının ağırlığını azaltmak, ses oluşumu ve aldığımız havanın nemlenmesini ve temizlenmesini sağlamaktır.

Sinüs Lifting sayfasını incele..

Çene kemiği tozu ( kemik grefti ) nedir? :

Kemik eksikliği ve kaybı durumunda, kemik oluşturmak istenen bölgeye uygulanan biyomateryallere  kemik grefti (kemik tozu) denmektedir.

Greft & Çene Kemiği Tozları sayfasını incele..
ezgi

Ezgi Ayar

"

Ezgi AYAR

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “20 Yaş Dişi Cerrahisi olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com