SİNÜS LIFTING |
SİNÜS YÜKSELTME & KALDIRMA

Sinüs Lifting Tedavisi:

Sinüs en basit ifadeyle üst çene üzerindeki anatomik boşluklara denir. Sinüsün çeşitli görevleri vardır bunlardan en önemlileri kafatasının ağırlığını azaltmak, ses oluşumu ve aldığımız havanın nemlenmesini ve temizlenmesini sağlamaktır.
Üst çenede kaybedilen dişler yerine implant gibi uygulamalar yapılmadığında kemik kayıpları devam eder ve sinüs kemik kaybıyla birlikte aşağı sarkar.

Sinus lift Sinus kaldirma

Sinüs Kaldırma (lifting) cerrahi yollarla, çeşitli nedenlerle eriyen çene kemiğini yoğunlaştırmak veya eksik görülen yerlerde yeni kemik oluşumunu sağlamak için kullanılan bir ek cerrahi tekniktir. Bu tekniğin amaçlarından biri ise implantın tam olarak yerleştirilmesine olanak sağlayacak gerekli yoğunluk,yükseklik ve hacimdeki kemiği oluşturmaktır. Yani implantın uzun ömürlü ve sağlıklı olabilmesi için bazı durumlarda sinüs lifting şarttır.

Sinüs Lifting işlemi sonrası ağrı, şişlik olur mu ?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi sinüs lifting işleminden sonra da bir miktar şişlik ve ağrı olması normal kabul edilir ve iyileşme için gereklidir
Sinüs lifting sonrası oluşan ağrı ve şişlik çeşitli ilaçlar ve doktor önerileriyle kontrol altına alınmaktadır.

Sinus Lifting

İmplant tedavisini yapmak için belli bir kemik yüksekliğine ve kalınlığına ihtiyaç duyulur. Sinüs sarkması olduğu zaman implantın uygulanacağı bölgelerde yeterli miktarlarda kemik bulunmayabilir. Bu gibi durumlarda ileri cerrahi işlem olan sinüs lifting ile kemik artırımını yapılması gerekmektedir.

Sinus lift Sinus kaldirma i1
Sinüs Lifting sonrası şişlik ne kadar sürer?

Sinüs lifting sonrası 48 saat içerisinde ilgili bölgede şişlik artabilir ardından iyileşme cevabına göre zamanla oluşan şişlik azalacaktır.

Sinüs lifting işlemi zararlı mıdır?

Sinüs lifting operasyonunun, cerrahi alanında uzman ve tecrübeli çene cerrahları tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Doktorunuz muayeneniz sonucunda işlem için uygun olmadığınız sonucuna varırsa bu durumu size bildirip alternatif seçenekleri size sunabilir.

 

CERRAHİ DİŞ HEKİMLİĞİ
Ağız ve Çene Cerrahisi kapsamındaki tedaviler nelerdir?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Cerrahi Diş Hekimliği kapsamında birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Çene cerrahları tarafından çene kemiğine yerleştirilen İmplantlar İleri Cerrahi eğitimi ve bilgisi gerektirmekle birlikte çene kemiğinde yoğun erime görülen hastalarda All on Four, All on Six, Zygoma ve Pterygoid implantlar gibi pekçok ileri implantoloji teknikleri uygulanabilir.

 İleri İmplant Cerrahisi sayfasını incele..

Yirmilik dişler (yirmi yaş dişi), ağzın arkasındaki, normal olarak ortaya çıkmaları veya gelişmeleri için yeterli alana sahip olmayan üçüncü azı dişleridir. Yirmi yaş dişleri, ağızda çıkan son yetişkin dişlerdir.

20 Yaş Diş Cerrahisi sayfasını incele..

Diş çekimi bir diş hekimi ya da cerrah tarafından lokal anestezi altında gerçekleştirilen ir tedavi prosedürü olarak yapılan, dişin kemikteki soket yuvasından cerrahi müdahale ile çıkarılması işlemine verilen isimdir.

Diş Çekimi sayfasını incele..

Sinüs en basit ifadeyle üst çene üzerindeki anatomik boşluklara denir. Sinüsün çeşitli görevleri vardır bunlardan en önemlileri kafatasının ağırlığını azaltmak, ses oluşumu ve aldığımız havanın nemlenmesini ve temizlenmesini sağlamaktır.

Sinüs Lifting sayfasını incele..

Çene kemiği tozu ( kemik grefti ) nedir? :

Kemik eksikliği ve kaybı durumunda, kemik oluşturmak istenen bölgeye uygulanan biyomateryallere  kemik grefti (kemik tozu) denmektedir.

Greft & Çene Kemiği Tozları sayfasını incele..
doktorlarekiz

Ömer Ekiz

"

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Sinüs Lifting Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com