ŞEFFAF BRAKETLER
SERAMİK | ESTETİK

DİŞ TELİ TEDAVİSİ

Dişlerinde çapraşıklık,düzensizlik olan kişiler bu problemin giderilmesini istemekle birlikte, standart bir ortodontik tedavinin gerçeği olan tellerin görüntüsünden dolayı tedavi olmaktan kaçınmaktadır.

Böyle durumlarda şeffaf ya da diş renginde beyaz porselen braketlerle dizayn edilen ortodontik tedaviler bu hastalar için bir alternatif olmaktadır.

Şeffaf braketler porselen materyalinden yapılmış diş renginde beyaz braketlerdir. Estetik ve görüntü anlamında metal braketleri tercih etmeyen hastalarımız için şeffaf plaklar gibi şeffaf estetik porselen braketler de bir başka tedavi seçeneği olabilmektedir.

Şeffaf Diş Teli ile Metal Diş Teli arasında ne gibi farklılıklar var ?

Şeffaf braketler diş yüzeyine, metal braketlere göre biraz daha zayıf yapışırlar. Dolayısıyla şeffaf braketler metallere göre daha hassastır bu yüzden dikkatli kullanılmalıdır. Kırılma ya da kopma sebebiyle ortodontik tedavinizin aksayacağı ve bu sebeplerden porselen braket kullanan hastalarımızın travma etkisi oluşturabilecek kuvvetlere karşı ekstra dikkat etmesi gerekmektedir

Sonuç olarak ise şeffaf (beyaz) porselen materyalinden diş teli kullanılacaksa kırılmaması için dikkatli kullanılmalı ve ağız hijyenine önem verilmelidir.
Bu kurallara uyulduğu sürece ise şeffaf diş tellerinin metal diş tellerinden teknik olarak herhangi bir farkı yoktur.

Porselen braketler; diş renginde olduğu için dişin üzerinde hiç belli olmaz. Estetik braketler içerisinde en fazla tercih edilen braket türüdür.

ORTODONTİ
Ortodontik Tedavi kapsamında hangi tedaviler uygulanır?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Ortodontik Tedavilerde birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda kişiye özel tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Ortodonti tedavisi normal diş yapısının olması gerektiğinden farklı,uyumsuz ve çapraşık olması durumunda bu sorunun düzeltilmesi için ağız, diş, ve yüz yapısını inceleyerek dişlerdeki çapraşık diş problemlerini düzeltip, kişinin istediği dişlere ve çene yapısına kavuşmasını sağlayan bir bilim dalıdır.

Ortodonti Tedavisi sayfasını incele..

Invisalign neredeyse görünmez çıkartılabilir ve en son teknolojilerle kişiye özel olarak üretilen dijital bir ortodonti tedavi yöntemidir. Şeffaf plaklar diş tellerinin alternatifi olarak üretilmiş estetik ve kolay uygulanabilen bir tedavi şeklidir.

Görünmeyen Diş Teli sayfasını incele..

Invisalign Şeffaf plak tedavisi, klasik metal veya porselen teller kullanılmadan, 3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel hazırlanan plaklar kullanılarak yapılan en son teknoloji ortodontik tedavidir.

Invisalign Şeffaf plak tedavisi sayfasını incele..

Dişlerinde çapraşıklık,düzensizlik olan kişiler bu problemin giderilmesini istemekle birlikte, standart bir ortodontik tedavinin gerçeği olan tellerin görüntüsünden dolayı tedavi olmaktan kaçınmaktadır.

Şeffaf Braketler sayfasını incele..
Beyaz Porselen Diş Telinin Avantajları nelerdir?
  • Görünmezdir: Geleneksel olarak uygulanan metal braketlere kıyasla çok daha estetiktir olmasıdır.
  • Seramik braket ile uygulanan diş telleri oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.
  • Porselen braketler diş,diş etlerinde ve yumuşak dokularda irritasyona sebep olmaz ve ağrı yapmaz

Dr. Ömer Ekiz

"

dr

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora/uzmanlık eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Şeffaf Plak Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com