Rejeneratif
Endodonti

Kanal tedavisi gereken dişlerde özellikle kök gelişimi devam eden genç hastalarda tercih edilen bir tedavi seçeneğidir. Rejenaratif tedavilerde amaç kök ucunda yer alan çevre dokulardaki kök hücrelerin kanal içine yönlendirilmesi sağlanarak dişin canlı dokusu benzeri bir doku oluşturmaktır.

Bu sayede genç hastalarda kök gelişiminin devamına olanak sağlanmakta ve dişlerin çevre dokularındaki patolojik durum kontrol altına alınarak iyileşmesi sağlanabilmektedir.

Rejeneratif Endodonti
Rejeneratif Tedavilerin Uygulanma Süresi ne kadardır?

Tedavinin uygulanacağı dişler 2 seanslık bir süreç sonunda bitirilir. Hastanın bu süreçte eğer ağrı benzeri semptomları mevcutsa bunların elime edilmesi için dişin kök kanal içine ilaç uygulanarak hekim tarafından 3 haftalık süreçte takibi yapılır semptomların azaltıldığı noktada tedaviye başlanır.
Tedavi süreci 60 dk’lık zaman dilimde gerçekleştirilir.

Rejeneratif Endodonti i1

 Ağrılı mıdır?

Bütün diş tedavilerinde olduğu gibi rejeneratif tedavileri de lokal aneztezi altında gerçekleştirilmektedir.Bu nedenle hastanın konforunu bozacak bir işlem değildir.

Başarılı bir tedavi seçeneği mi?

Son yıllarda mümkün olduğunca tercih edilen bir yöntemdir.Hastanın kendi hücreleriyle gerçekleştirilen ve rutinde kullanılan materyallerin oluşturabileceği yan etkiler elimine edildiği için güvenilir bir tedavidir.Başarısızlık durumunda ise dişte meydana getirilen doku kaybı fazla olmadığından geleneksel kanal tedavisinin uygulanma şansı korunmuş olur.

 

ENDODONTİ
Rejeneratif Endodonti kapsamındaki tedaviler nelerdir?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Rejeneratif Endodonti kapsamında birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Kanal tedavisi enfekte olmuş veya çürümüş dişleri ya da çeşitli nedenlerle travma almış dişleri onararak tedavi etmek için kullanılan tedavi yöntemidir.

Kanal Tedavisi sayfasını incele..

Kanal tedavisi gereken dişlerde özellikle kök gelişimi devam eden genç hastalarda tercih edilen bir tedavi seçeneğidir.Rejenaratif tedavilerde amaç kök ucunda yer alan çevre dokulardaki kök hücrelerin kanal içine yönlendirilmesi sağlanarak dişin canlı dokusu benzeri bir doku oluşturmaktır.

20 Yaş Diş Cerrahisi sayfasını incele..
drhazal

Dr. Hazal Aba

"

dr

Hazal ABA

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Rejeneratif Endodonti” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com