MİNİ İMPLANTLAR
&İMPLANT TEDAVİSİ

Çene kemiğindeki rezorpsiyon (erime) sonucu kemik ilave işlemlerine alternatif olarak kullanılan dar çaplı implantlara Mini İmplantlar denir. Standart implantlara göre tek farkı boyutunun küçük olmasıdır.

Mini Implant
Mini İmplantlar Ne Zaman Tercih Edilir ?

Çene kemiğindeki erime sonucu standart implant yerleştirilmesine uygun olmadığı durumlarda

Ek ileri cerrahi işlem tercih edilmediği durumlarda

İleri yaş grubu hastalara minimal invaziv cerrahi yöntemle implant yerleştirilmesi istenildiğinde mini implantlar tercih edilebilir.

Mini Implant i1

Mini İmplantlar, ileri kemik rezorbsiyonu olan hastalarda takma dişlerin tutuculuğunu arttırmak için kullanılabilir.

İMPLANT TEDAVİSİ
İmplant Tedavisi Kapsamındaki
Diğer Tedaviler

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler İmplant Tedavisinde birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, titanyumdan hazırlanan yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

 İmplant Diş sayfasını incele..

Diş İmplantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla yerleştirilen titanyumdan elde edilmiş yapay kökler olarak ifade edilmektedir.

Bir günde hem implantı yapmak hem de üzerine dişi koymak her durumda mümkün müdür?

 1 Günde İmplant & Anında (Immediate) İmplant sayfasını incele..

Çenelerizin arka bölümünde kemik seviyesinin yetersiz olduğu durumlarda 4 veya 6 adet açılı implantın uygulanmasıyla hastalarımıza estetik ve fonksiyon açısından hareketli protezler (damak) yerine sabit bir protez uygulamamıza imkan tanıyan cerrahi konsepttir.

 All on 4 | All on 6 sayfasını incele..

En son çıkan tedavilerden olan Fast&Fixed yöntemi dişsiz çeneye hemen implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş bir konsepttir.

Fast & fixed tedavi konseptinde çekilen ya da çekilmesi gereken dişler yerine aynı gün içerisinde implantların yerleştirilip geçici dişlerin takılması ve hastaların herhangi bir estetik problem yaşamadan kliniğimizden ayrılmaları mümkün.

 Fast and Fixed sayfasını incele..

Çene kemiğindeki rezorpsiyon (erime) sonucu emik ilave işlemlerine alternatif olarak kullanılan dar çaplı implantlara mini implantlar denir. Standart implantlara göre tek farkı boyutunun küçük olmasıdır.

 Mini İmplantlar sayfasını incele..

İmplant Diş Tedavisi hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

İMPLANT TEDAVİSİ

İşlem süresini etkileyen pek çok faktör olmakla birlikte standart bir implant operasyonu olarak implant başı ortalama 5-10 dakika arasında değişen sürelerde implantlar Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalından yetkinliğini kazanmış çene cerrahları  tarafından çene kemiğine yerleştirilir.

Gelişen son teknoloji ve çeşitli araştırmalar sonucu eksik veya çekilmesi gerekli dişlerin aynı gün tedavi edilmesi ve hastalarımızın dişsiz kalmamları artık mümkün hale gelmiştir. 1 günde implant uygulaması(immediat) kemik kriterleri yeterli ve hiç dişi olmayan veya o gün dişinin çekilmesi gereken hastalar ve çene kemiklerinde ya da dişlerde herhangi bir patoloji ya da enfeksiyon varlığı tespit edilmeyen tüm hastalar için uygundur.

Uygulama sonrası implantların üzerine geçici dişler takılır. İmplantın kemikle olan uyumu için gerekli süre tamamlandıktan sonra da hastaya kalıcı dişleri takılır.

Her hasta sistemik durumu, kemik seviyesi, kemik kalınlığı, biyolojik ve anatomik sınırlandırılmalar açısından dikkatle değerlendirilmelidir.

Kontrol altına alınmamış sistemik bir rahatsızlığı olan ve de radyoterapi, kemoterapi gören hastalarda implant tedavisi sakıncalı olabilmektedir. Bu yüzden hastalar detaylı tüm tıbbi geçmişlerini doktoruyla paylaşmalı ve tedavi planlaması buna göre şekillenmelidir.

Cerrahi bir işlem olan implant operasyonundan önce sadece işlem yapılacak bölge lokal anestezi ile derin bir şekilde uyuşturulur ve hasta kesinlikle bir ağrı hissetmez. İşlem sonrası ise verilen ilaçlar ve doktorunuzun verdiği çeşitli önlemlerle post-operatif dönem ağrısız ve şişlik olmadan atlatılabilir.

İşlem sonrası implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilir yemek yiyebilir,konuşabilir, günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde doktorunuzun size önerdiği diyet şekliyle beslenmeniz gerekmektedir. Bu süreç sonrası  yapılacak daimi protezlerinizle istediğiniz şekilde beslenebileceksiniz.

İmplantların ömrü doğal dişler gibidir. Ağız hijyen ve bakımının iyi sağlanması koşuluyla ömür boyu kullanılır.

İmplant ücretleri kullanılan implant markasına göre değişkenlik gösterir. Bir ömür ağızda doğal dişlerin yerine alternatif olarak yerleştirilen implantlar geri döndürülemez kemik kayıplarının önüne geçmesi, estetik ve fonksiyonun devamlılığının sağlanması açısından ertelenmemesi gereken tedavilerdir.

doktorlarekiz

Ömer Ekiz

"

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Mini İmplant Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com