INVISALIGN
ŞEFFAF PLAK &

TELSİZ ORTODONTİ

Invisalign Şeffaf plak tedavisi, klasik metal veya porselen teller kullanılmadan, 3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel hazırlanan plaklar kullanılarak yapılan en son teknoloji ortodontik tedavidir.

INVISALIGN ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ (TELSİZ ORTODONTİ) HANGİ HASTALIKLARDA UYGULANIR?

Invisalign Şeffaf plakların uygulandığı ortodontik bozukluklar çok çeşitlidir. Dişlerdeki çapraşıklık, uyumsuzluk ,aralıklı dişler ve çene kapanış bozukluklarında kullanılmaktadır.

Invisalign Şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer?

Tedavi süresi problemin boyutuna ve tedavi planlamasına göre değişiklik gösterir. Genellikle ortalama ortodontik problemler 1 ila 1,5 yıl içerisinde tedavi edilmektedir. Bu süre vakaya göre çok daha kısa ya da biraz daha uzun bir süre devam edebilir.

INVISALIGN ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİNİN (TELSİZ ORTODONTİ) AVANTAJLARI NELERDİR?

*INVISALIGN Şeffaf plaklar ile diş yüzeyindeki teller gözükmeden en estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.

Çıkartılabilir olması nedeniyle gün içerisinde tedaviye ara verme şansınız bulunmaktadır.

*Tel tedavisinin bir diğer yan etkisi de yanak ve dudakların metal yüzeylerin sürtünmesi sonucu kesilebilmesi şeklindedir. Tel tedavisinde ağız içerisindeki yara oluşumu normal kabul edilir. Şeffaf plakların pürüzsüz ve kaygan yüzeyleri sayesinde yara ve batma neredeyse hiç oluşmaz.

Önemli bir etkinlik durumunda hem konuşma açısından hem de görüntü açısından kişiyi rahatlatır ve özgüven verir.

İnvisalign Şeffaf Plak Tedavisi hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

ORTODONTİ & TELSİZ ORTODONTİ

Tüm ortodontik tedavilerden önce ağız içerisindeki mevcut problemler hızlıca giderilmeli. Diş taşı temizliği ve çürük tedavilerinin yapılması tedavinin sağlıklı bir şekilde devam ettirilip sonuçlandırılabilmesi için oldukça önemlidir. Şeffaf plak tedavisi öncesinde iyi bir ağız hijyeni sağlanmalıdır.

Ortodontik tedavilerin çoğunda başlangıçta bir miktar ağrı ön görülmektedir. Şeffaf plaklarda ise bu ağrı hissi minimum seviyededir.

Şeffaf plak tedavisi sonrası diş beyazlatma yaptırarak hayal ettiğiniz estetik ve beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

ORTODONTİ
Ortodontik Tedavi kapsamında hangi tedaviler uygulanır?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Ortodontik Tedavilerde birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda kişiye özel tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Ortodonti tedavisi normal diş yapısının olması gerektiğinden farklı,uyumsuz ve çapraşık olması durumunda bu sorunun düzeltilmesi için ağız, diş, ve yüz yapısını inceleyerek dişlerdeki çapraşık diş problemlerini düzeltip, kişinin istediği dişlere ve çene yapısına kavuşmasını sağlayan bir bilim dalıdır.

Ortodonti Tedavisi sayfasını incele..

Invisalign neredeyse görünmez çıkartılabilir ve en son teknolojilerle kişiye özel olarak üretilen dijital bir ortodonti tedavi yöntemidir. Şeffaf plaklar diş tellerinin alternatifi olarak üretilmiş estetik ve kolay uygulanabilen bir tedavi şeklidir.

Görünmeyen Diş Teli sayfasını incele..

Invisalign Şeffaf plak tedavisi, klasik metal veya porselen teller kullanılmadan, 3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel hazırlanan plaklar kullanılarak yapılan en son teknoloji ortodontik tedavidir.

Invisalign Şeffaf plak tedavisi sayfasını incele..

Dişlerinde çapraşıklık,düzensizlik olan kişiler bu problemin giderilmesini istemekle birlikte, standart bir ortodontik tedavinin gerçeği olan tellerin görüntüsünden dolayı tedavi olmaktan kaçınmaktadır.

Şeffaf Braketler sayfasını incele..

Dr. Ömer Ekiz

"

dr

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora/uzmanlık eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Invisalign Şeffaf Plak Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com