İLERİ İMPLANT CERRAHİSİ
& AĞIZ VE ÇENE CERRAHİSİ

İleri İmplant Cerrahisi :

Çene cerrahları tarafından çene kemiğine yerleştirilen implantlar ileri cerrahi eğitimi ve bilgisi gerektirmekle birlikte çene kemiğinde yoğun erime görülen hastalarda All on Four, All on Six, Zygoma ve Pterygoid İmplantlar gibi pek çok İleri İmplantoloji teknikleri uygulanabilir.

Bu ileri implant cerrahisi işlemleri teknik hassasiyet gerektirmekte ve bu hastalarda iyi bir planlama sonucu başarılı estetik ve fonksiyonel sonuçlar ortaya koyulmaktadır.

Cerrahi Dis Hekimligi
İmplant İçin Yeterli Kemik Olmaması Durumunda Ne Yapılabilir?

İmplant için kemiğin yatay ve dikey olarak yeterli olması gerekmektedir. Çok uzun süre dişsiz kalan hastalarda üst çenede sinüs boşluklarının pozisyonundan dolayı dezavantajlı alanlar, çekilen dişin altında büyük kistler ve kemik erimeleri bulunan bu bölgelerde kemik kalitesi ve yoğunluğu yetersiz kalabilir.

Böyle durumlarda, Kemik Tozları (Greftler), All on Four, All on Six, Zygoma, Pterygoid İmplantları gibi ileri cerrahi teknikleri kullanılabilir. Bu sistemlerin avantajları bu tedavilerin çeşitli durumlarda hastalara süre ve maliyet açısından daha uygun seçenekler olarak sunulabilmesidir.

Greft Kemik Tozu 1

Çıkarılıp takılabilen damaklar (Total protezler) kullanmak istemeyen fakat çene kemiğindeki erimenin yoğun görüldüğü hastalarda bu şekilde ileri implant cerrahi teknikleri kullanılarak hastalara alternatif tedavi seçenekleri sunulabilir.

CERRAHİ DİŞ HEKİMLİĞİ
Ağız ve Çene Cerrahisi kapsamındaki tedaviler nelerdir?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Cerrahi Diş Hekimliği kapsamında birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Çene cerrahları tarafından çene kemiğine yerleştirilen İmplantlar İleri Cerrahi eğitimi ve bilgisi gerektirmekle birlikte çene kemiğinde yoğun erime görülen hastalarda All on Four, All on Six, Zygoma ve Pterygoid implantlar gibi pekçok ileri implantoloji teknikleri uygulanabilir.

 İleri İmplant Cerrahisi sayfasını incele..

Yirmilik dişler (yirmi yaş dişi), ağzın arkasındaki, normal olarak ortaya çıkmaları veya gelişmeleri için yeterli alana sahip olmayan üçüncü azı dişleridir. Yirmi yaş dişleri, ağızda çıkan son yetişkin dişlerdir.

20 Yaş Diş Cerrahisi sayfasını incele..

Diş çekimi bir diş hekimi ya da cerrah tarafından lokal anestezi altında gerçekleştirilen ir tedavi prosedürü olarak yapılan, dişin kemikteki soket yuvasından cerrahi müdahale ile çıkarılması işlemine verilen isimdir.

Diş Çekimi sayfasını incele..

Sinüs en basit ifadeyle üst çene üzerindeki anatomik boşluklara denir. Sinüsün çeşitli görevleri vardır bunlardan en önemlileri kafatasının ağırlığını azaltmak, ses oluşumu ve aldığımız havanın nemlenmesini ve temizlenmesini sağlamaktır.

Sinüs Lifting sayfasını incele..

Çene kemiği tozu ( kemik grefti ) nedir? :

Kemik eksikliği ve kaybı durumunda, kemik oluşturmak istenen bölgeye uygulanan biyomateryallere  kemik grefti (kemik tozu) denmektedir.

Greft & Çene Kemiği Tozları sayfasını incele..
doktorlarekiz

Ömer Ekiz

"

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “İleri İmplant Cerrahisi Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com