GREFT &
ÇENE KEMİĞİ
TOZLARI

Çene kemiği tozu ( kemik grefti ) nedir? :

Kemik eksikliği ve kaybı durumunda, kemik oluşturmak istenen bölgeye uygulanan biyomateryallere  kemik grefti (kemik tozu) denmektedir. Bu kemik greftleri kişinin kendi vücudundan alınabilir (genellikle çene kemiği ve kalça kemiğinden alınır), hayvansal kaynaklı (sığır kaynaklı greftler) olabilir ya da sentetik olarak laboratuvar ortamında üretilebilirler.

Greft Kemik Tozu
Kemik greftleri ne zaman kullanılmaktadır?

Kemik greftleri (kemik tozları) implantların yapılacağı bölgede yetersiz kemik varlığı, diş çekimiyle aynı seansta implant yapılması istenen durumlarda (1 günde implant) (immediate implant) gibi vakalarda ve implant öncesi sinüs tabanı yükseltme operasyonlarında genellikle kullanılmaktadır.

Dis Grefti Kemik Tozu

Cerrahi işlemler ile birlikte yetersiz kemik miktarının olduğu hastalarımızda dişleri taşıyan kemiğin kemik tozlarıyla yükseltilmesi ve genişletilmesi mümkündür.

Estetik Dis Hekimligi Ekiz Clinic1
Çenelerde neden Kemik Erimesi görülür?

Dişlerin erken kaybı sebebiyle uzun süre dişsiz kalınması, periodontal problemler ve çeşitli sistematik rahatsızlıklar çenelerde kemik erimesine neden olabilmektedir.

İmplant yapılamayacak kadar az kemiğim olduğu söylendi bunun çözümü yok mu ?

Aslında burda genel problem çeşitli anatomik ve sistemik faktörlerin kemik erimesiyle birlikte implant yapılmasını engellemesi olmaktadır.

Fakat ileri cerrahi işlemler ile birlikte yetersiz kemik miktarının olduğu hastalarımızda dişleri taşıyan kemiğin kemik tozlarıyla yükseltilmesi ve genişletilmesi mümkündür.

CERRAHİ DİŞ HEKİMLİĞİ
Ağız ve Çene Cerrahisi kapsamındaki tedaviler nelerdir?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Cerrahi Diş Hekimliği kapsamında birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Çene cerrahları tarafından çene kemiğine yerleştirilen İmplantlar İleri Cerrahi eğitimi ve bilgisi gerektirmekle birlikte çene kemiğinde yoğun erime görülen hastalarda All on Four, All on Six, Zygoma ve Pterygoid implantlar gibi pekçok ileri implantoloji teknikleri uygulanabilir.

 İleri İmplant Cerrahisi sayfasını incele..

Yirmilik dişler (yirmi yaş dişi), ağzın arkasındaki, normal olarak ortaya çıkmaları veya gelişmeleri için yeterli alana sahip olmayan üçüncü azı dişleridir. Yirmi yaş dişleri, ağızda çıkan son yetişkin dişlerdir.

20 Yaş Diş Cerrahisi sayfasını incele..

Diş çekimi bir diş hekimi ya da cerrah tarafından lokal anestezi altında gerçekleştirilen ir tedavi prosedürü olarak yapılan, dişin kemikteki soket yuvasından cerrahi müdahale ile çıkarılması işlemine verilen isimdir.

Diş Çekimi sayfasını incele..

Sinüs en basit ifadeyle üst çene üzerindeki anatomik boşluklara denir. Sinüsün çeşitli görevleri vardır bunlardan en önemlileri kafatasının ağırlığını azaltmak, ses oluşumu ve aldığımız havanın nemlenmesini ve temizlenmesini sağlamaktır.

Sinüs Lifting sayfasını incele..

Çene kemiği tozu ( kemik grefti ) nedir? :

Kemik eksikliği ve kaybı durumunda, kemik oluşturmak istenen bölgeye uygulanan biyomateryallere  kemik grefti (kemik tozu) denmektedir.

Greft & Çene Kemiği Tozları sayfasını incele..
ezgi

Ezgi Ayar

"

Ezgi AYAR

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Greft – Çene Kemiği Tozu Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com