DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ
& PERİODONTİTİS

Periodontitis aynı zamanda diş eti çekilmesi veya diş eti hastalığı olarak da adlandırılan dişlerin çevresindeki yumuşak dokuya zarar veren ve eğer tedavi edilmezse bireyin dişlerini destekleyen kemikte erimeye sebep olan ciddi bir diş eti enfeksiyonudur. 

Dis eti cekilmesi
Diş eti çekilmesinde tedavi yolları nelerdir?

Başlangıç periodontal tedavilerle hastalığın ilerlemesinin önlenmesi, Hassasiyetin giderilmesi ve diş eti enfeksiyonun tedavisi yapılabilir ayrıca ileri diş eti çekilmelerinde periodontal cerrahi işlemler (diş eti cerrahileri) uygulanabilir.

Dis eti cekilmesi periodontitis

Diş eti çekilmesi diş kaybına neden olabilecek bir problemdir. Başlangıç periodontal tedavilerle hastalığın ilerlemesinin önlenmesi, Hassasiyetin giderilmesi ve diş eti enfeksiyonun tedavisi yapılabilir ayrıca ileri diş eti çekilmelerinde periodontal cerrahi işlemler (diş eti cerrahileri) uygulanabilir.

Estetik Dis Hekimligi Ekiz Clinic1
Diş etleri neden çekilir?
  • Periodontal problemler diş eti dokusunu ve dişlerinizi yerinde tutan kemiğin bakteriyel diş eti enfeksiyonlarıdır. Diş eti hastalığı, diş eti çekilmesinin ana nedenidir.
  • Yanlış, sert ve travmatik diş fırçalamak diş eti çekilmelerine neden olmaktadır.
  • Yetersiz ağız bakımı sonucu oluşan plak ve tartarlar diş eti enfeksiyonlarına ve diş eti çekilmelerine neden olabilmektedir.
  • Hormonal değişiklikler.
  • Sigara gibi tütün ürünleri kullanmak
  • Çapraşık dişler veya yanlış hizalanmış bir diş dizisi aşırı travmatik kuvvetler sonucu diş eti çekilmelerine neden olabilir.
  • Diş sıkma gıcırdatma (bruksizm) yine bir başka diş eti çekilmesi nedenlerinden biridir.

Diş eti çekilmesinde uygulanan en etkili yöntem ise çekilmeye neden olan nedenin çözülmesidir ve  diş taşı temizliği ardından yapılan düzenli etkin bir fırçalama alışkanlığı ile diş eti çeklilmesi rahatlıkla ve çok hızlıca tedavi edilebilir.

Diş Eti Çekilmesi hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

Dişler orta sertlik veya yumuşak bir fırça ile,  çok baskı yapmadan dişler diş etinden dişe doğru olacak şekilde fırçalanmalı.

Bu seçeneklerin dışında yumuşak fırça özelliğine sahip elektrikli fırçalar da kullanılabilir.

Diş hassasiyetinin çok farklı nedeni olabilir bunlardan en çok karşımıza çıkan problemlerin başında diş eti hastalıkları ve çürükler gelmektedir.

Problemin çözümü için uzman bir diş hekime muayene olmanız gerekmektedir.

PERİODONTOLOJİ
Periodontoloji kapsamındaki tedaviler nelerdir?

Ekiz Klinik doktorları olarak bizler Periodontoloji Dalı  kapsamında birçok farklı parametreyi değerlendirip bunların sonucunda tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Pembe estetik diş eti estetiğinin diğer bir adı olmakla birlikte Estetik gülüş dendiği zaman akla yalnızca dişler gelmemelidir. Sağlıklı ve orantılı diş etleri de güzel ve estetik gülüşün olmazsa olmazları arasındandır.

Pembe Estetik & Diş Eti Estetiği Uygulamaları sayfasını incele..

Pembe estetik diş eti estetiğinin diğer bir adı olmakla birlikte Estetik gülüş dendiği zaman akla yalnızca dişler gelmemelidir. Sağlıklı ve orantılı diş etleri de güzel ve estetik gülüşün olmazsa olmazları arasındandır.

Diş Eti Kanaması sayfasını incele..

Periodontitis aynı zamanda diş eti çekilmesi veya diş eti hastalığı olarak da adlandırılan , dişlerin çevresindeki yumuşak dokuya zarar veren ve eğer tedavi edilmezse bireyin dişlerini destekleyen kemikte erimeye sebep olan ciddi bir diş eti enfeksiyonudur.

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi sayfasını incele..

Ağız kokusu kişileri rahatsız edici bir durum olabilir ve kişinin tüm sosyal ve iş hayatını etkileyebilir.

Ağızda kötü koku olmasının sebebi genellikle kişinin ağız hijyenini tam olarak sağlayamamasından veya sistemik bir rahatsızlığın sonucunda gelişebilir.

Ağız Kokusu sayfasını incele..
doktorlarekiz

Ömer Ekiz

"

Ömer EKİZ

İstanbul’da doğan Ömer Ekiz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminden sonra bilimsel ve klinik çalışmalarına devam etmiş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır.

İleri İmplantoloji Cerrahisi, Sert ve Yumuşak Doku Cerrahisi, 20 Yaş Cerrahisi, Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği ve Pembe Estetik üzerine odaklanmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitim ve konferansa katılan Ömer Ekiz,

The American Academy of Implant Dentistry (AAID) , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (AÇBİD),Türk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS)

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD), ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Bize ulaşın

EKİZ Clinic Vadi İstanbul | Maslak | Sarıyer Diş Kliniğimizde “Diş Eti Çekilmesi Tedavisi” olmak veya tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki Online Form üzerinden veya 0212 809 47 47 no’lu telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma saatleri: 09:00 – 19:00

Addres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cd. No:10/A İç kapı no:100 34396 Vadikoru Sarıyer Istanbul

Email: info@ekizclinic.com