Onlıne Randevu Al

All on Four / All on Six Diş İmplantları

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

All On Four / All On Six
Diş İmplantları

Çenenin arka bölümünde kemik seviyesinin yetersiz olduğu durumlarda 4 veya 6 adet açılı implantın uygulanmasıyla hastalarımıza estetik ve fonksiyon açısından hareketli protezler (damak) yerine sabit bir protez uygulamamıza imkan tanıyan cerrahi konsepttir.

allon4-allon6

Çene cerrahları tarafından kemik seviyesine göre tek çene için 4 veya 6 adet implant uygulanır ve implantların kemik ile kaynaşması için beklenir.
Bu süreçte hastanın çiğneme ve konuşma fonksiyonunu kaybetmemesi için hastaya geçici bir protez yapılır ve hastanın bu süreci konforlu bir şekilde geçirmesi sağlanır.

Bu sürecin sonunda daimi protez yapımına başlanır. 3-4 aylık bir süreçte tüm tedavi tamamlanır.

All-On 4/ All-On-6®

Eğer tüm dişlerinizi kaybettiğiniz için ağzınızda hiç dişiniz yoksa ve çene kemiğinizde çok fazla kemik erimesi (kemik rezorpsiyonu) varsa sabit dişler kullanmanız için ideal olan tedavi yöntemi All on Four ve All on Six İmplant Tedavisi olabilir.

Bu tedavi ile 4 ya da 6 implant çeşitli açılarla çene kemiğine yerleştirilerek kişinin sabit dişlere sahip olması sağlanabiliyor.

İmplantlar üzerine yerleştirilen zirkonyum ya da emax kuronlarla tasarlanan hibrit protezlerle estetik ve fonksiyonel olarak çok başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.

All on Four Sisteminin
Normal İmplant Sisteminden Farkı Nedir?

All on Four ya da All on Six sistemlerinde implantlar çeneye çeşitli açılarla yerleştiriliyor. Çenenize yerleştirilen açılı implantlar çok daha fazla kemikten destek alarak, 6 ile 8 implantın taşıyabileceği yükü sadece dört implant ile fonksiyonel olarak dağıtabiliyor.

All on Four ve All on Six konseptiyle yerleştirilen implantlar ileri cerrahi eğitimi alan çene cerrahları tarafından tasarlanarak çene kemiğine en ideal açıda ve konumda yerleştiriliyor. 

all-on-4-or-6-cost-turkey

All on 4 ve All on 6 İmplant Tedavisi
Nasıl Uygulanır?

İmplantlar çeneye yerleştirildikten sonra aynı gün içerisinde tasarlanan geçici dişler hazırlanıyor.

3 ile 6 ay arasında değişen bekleme süresi boyunca bu geçici dişler sayesinde ağız sağlığınız, fonksiyon ve estetiğiniz korunuyor. Bu süreç sonrasında ise. All on Four ve All on Six sistemlerinde hibrit porselenler kullanıldığı için hem dudak hem de yumuşak doku desteği sağlandığı için maksimum estetik sonuçlar elde edilebiliyor.

before allonfoursonrasi allonfour
All On Six Implant Treatment-beforeAll On Six Implant Treatment-after

All on four ve all on six tedavileri takıp çıkarılabilen damaklar (total protezler) kullanmak istemeyen hastalar için en estetik tedavi alternatiflerinden biridir.

All on Four & All on Six Farkı Nedir?

Çene kemiğine yerleştirilen implantların planlaması yapılırken öncelikle dikkat edilen noktalardan biri de implatlara gelen çiğneme kuvvetlerinin dağılımıyla ilgili yapılan değerlendirme.

Bu değerlendirmeyi doktorunuz çene kemiğinizin kalitesi ve yoğunluğuna göre yaptıktan sonra implant planlanan bölgeye 6 (all on six) ya da 4 (all on four) implant konsepti planlanarak uzun dönem en başarılı olacak tedavi seçeneği doktorunuz tarafından belirleniyor.

Bu implantların üzerine de estetik porselen dişlerle uygulanan hibrit protezler yerleştiriliyor

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

1Gunde Implant Dis i2

İmplant Tedavisi

koruyucu dis hekimligi vaka 2

Porselen Laminalar

Bonding Dis Tedavisi

Bonding Uygulaması

Dis Teli tedavisi

Ortodonti

Ekiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşabilmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 809 47 47

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

Her türlü soru ve randevu için...

Sarıyer/İstanbul

Vadikoru, No:10/A İç Kapı No:100

İletişime Geç


Scroll to Top

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.